Gearbest - MIUIBG

MIUI V6 за SG Note 3 N9005

Дискусия в 'Други' започната от fugazi, 13 Май 2015.

1. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    621
    Харесвания:
    120
    Здравейте,

Отварям тема за ром на този телефон, понеже по всичко личи, че този модела ще е актуален още доста време. Нямаше В5 официален ром за него, явно и В6 няма да има, но има портед ромове от двама сериозни пича, които ъпдейтват редовно (всяка седмица) wonitor и bhflower. Аз лично предпочитам ром-а на bhflower още от пета версия. Ромовете се теглят от
    http://en.miui.com/download-234.html
    Предполагам всяка седмица ще има ъпдейт. Няма да обяснявам подробно как става инсталацията: трябва къстъм рекавъри, аз ползвам philz_touch_6.48.4-hlte.tar.md5 (бекъпи правени с cwm могат да се върнат с това рекавъри, което си пак cwm но с екстри) предполагам и с нормалното CWM ства инсталацията. Ето и линк от гугъл диск към последната версия на бхфловер, че от Китай много мъка се тегли тези дни.
    miui_n9005_bhflower_5.5.10_4e07d8f8ca_4.4 (1).zip

Рома има и български език предоставен за избор, но много неща не са преведени, има руут (седмичен дев ром е все пак)

Като цяло бих казал, че рома става за ползване, не съм го тествал в бойна среда (втори телефон ми е и рядко го ползвам) но важните неша, разговори, интернет, запис на разговори и т. н. работят. Има опциите от самсунг за нюанси на екрана, спен (за писалката) умното оставяне и още екстри. Като гледам след първоначалните синхронизации батерията се успокои и за два дни с почти не ползване (4-5 минути разговор и 20 минути екран) е на 90% т. е. заспива си нормално телефона, на натоварено ползване не зная как е.
    Не работи google play може би с това трябваше да започна. По-скоро е някакъв бъг, понеже както и да инсталирам ГАПС-а все си работят сървисите, но не можеш от гугъл плей да инсталираш или ъпдейтваш приложенията, казва, че нямаш достатъчно място (пък място си имам предостатъчно) вероятно това ще го оправят по-нататък, лошото е, че и атачмънтите от гмаил по-същата линия не се свалят май. Може да се ползват блекмаркт, аптоиде и т. н. алтернативни маркети.
    Ето и линк на Китайски за ром-а за допълнително инфо на който му трябва http://www.miui.com/thread-2537945-1-1.html
    Аз ще ъпдейтвам редовно и ако засека добра версия ще пиша.

Последно редактирано: 13 Май 2015
  2. sechko

sechko Потребител

Регистриран:
    8 Октомври 2013
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Последно редактирано от модератор: 17 Май 2015
  3. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    621
    Харесвания:
    120
    5.5.16 е последното от бхфловер и аз не можах да накарам руския фикс да работи при мен. Сега ще видя какво си дал като линк, че от мега не виждам какво е, иска да си инсталирам приложението им, а аз не искам.
    Edit: Оправих го гугъл плей, но първо флашнах пълния ром, след това фикса през рекавъри, трябва първо да се опита да се свали нещо през вградения бразуър и когато попита да се откаже ползванете на xunley енджима.

Последно редактирано: 18 Май 2015
  4. xchatter

xchatter ShakeR

Регистриран:
    10 Декември 2013
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    25
    Колко версии вече минаха и още не е поправено от MIUI . Още си карам на V5, тъй като на новия все му чупят нещо. :X

5. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    621
    Харесвания:
    120
    BTW 5.9.4 bhflower MIUI 7 много добър ром, не съм забелязъл проблеми, дори с китайската програма ми смарт хоум ми работи инфрареда като дистанционно за телевизора.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

6. dingila

dingila Потребител

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    250
    Харесвания:
    40
    Нещо с Бг да е няма ли?
    Тука от миуи.бг май не ги подържат вече

7. xchatter

xchatter ShakeR

Регистриран:
    10 Декември 2013
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    25
    Последният РОМ, който ползвам е от XDA(by ENIAC & Atrankas), но смятам, че е базиран върху рилийсите на bhflower на официялния MIUI сайт.
    Сега погледнах, има БГ. :)

8. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    621
    Харесвания:
    120
    Ако правите фактори ресет си излизайте от миуи акаунта, че голям го ядох веднъж. В рома на бхфлауър има бъг и рома започва с изключено вифи, а настройките по дифолт за дата интернета от сим-а са грешни (поне за виваком) и без интернет не можете да си потвърдите ми акаунта, че не е клауд заключен и телефона си стои ей така. Пишете име и парола и дава грешка че няма връзка с клауда и така ...
    Едит: То всъщност ... и да си излезете от акаунта ще е същото ... тъпотия.

Сподели