Връщане на Qualcomm-базирани телефони от гроба с MiFlash

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Заповядай в чата на Телеграм! Адреса го има тук на форума. Инсталираш приложението на Телеграм от Гугъл ПлейСтор-а и цъкваш върху адреса.
Там има много опитни колеги с твоя телефон и ще ти помогнат стъпка по стъпка. Процедурата не е лесна и не може да се обясни в един постинг тук.

gugimoto

Потребител
19 Януари 2014
8
5
3
39
Варна
Благодаря,
оправихме го.. след разглабяне.. и махане на батерията (има статия в 4pda.ru). нямаше как да пусна телеграм (бях реално без телефон)

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Чудесно!
Само да уточня и за други колеги - Телеграм има и версия за Уиндоус. Лесно се намира в мрежата и е безплатно приложение.

Be6i4

Модератор
Staff Member
Модератор
30 Септември 2013
144
97
43
www.be6i4.androidspacebg.com
За какво каните потребителите в телеграм? Нали смисъла на Форума е да се помага в него.
@Vass Да това е едонственият начин с тест поинт на дъното. Но става бързо и лесно по инструкциите при братушките.

Харесвания: kyosev and vanko1

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Трудно е в един постинг да се опише всичко. Когато човек зацикли някъде в процедурата - дори и елементарно да е, няма кой да му помогне тук на форума точно в този момент. Ще напише "Помощ", но тя ще дойде примерно на другия ден... А и често са необходими уточняващи въпроси. Получава се така, че някакво просто действие ще се проточи с дни... Е, дотогава загазилият колега без телефон ли да стои?!

Be6i4

Модератор
Staff Member
Модератор
30 Септември 2013
144
97
43
www.be6i4.androidspacebg.com
Спора е безмислен. Ако човек е абониран, като мен - вижда веднага постовете тук.
И именно от една дискусия тук с някой, помагаш на всички останали които ще стигнат до тази тема.

А в телеграм като папагал ще повтаряш всяко едно нещо на всеки следващ изпаднал в беда.

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Това е инструкция по принцип за инсталиране на ром на Редми 1:
MIUI ROM Flashing Guide for Redmi 1/1S - Redmi 1 - Xiaomi MIUI Official Forum - Mobile
А това е тема, в която се опитват да влязат във фастбуут режим на такъв телефон:
Redmi 1 - does not enter into Fastboot mode - Redmi 1 - Xiaomi MIUI Official Forum - Mobile
Обърнете внимание на коментарите под основното изложение на тази тема!
А тук, на руски език има всичко в конкретика:
Xiaomi Red Rice - Прошивки - 4PDA
Обърнете внимание на записаното с червени букви още на първа страница, за да се ориентирате точно за коя версия на телефон става въпрос.

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Vass, Това като цяло беше полезно, но само усложнява изпъленнието на задачата, предвит, че не работя с Уиндоус а с Мак ОС. Благодаря, пробвах няколко неща, сега телефонът дори не се включва...

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Неприятно. Не съм виждал или чел инструкции за работа с Mac OS.
Може би, все пак, за този телефон е добре да се използва Windows.

feeldbax

Потребител
9 Февруари 2017
3
0
1
43
Благодаря,
оправихме го.. след разглабяне.. и махане на батерията (има статия в 4pda.ru). нямаше как да пусна телеграм (бях реално без телефон)
Колега, би ли ми казал как си го оправил, че имам същия проблем с Редми 3с.

ipolit

Потребител
18 Ноември 2014
149
9
18
Това кабелче тънкото май само дава колко е заредена батерията. Моят се стартира без да е включен към компютър дори и това кабелче като е извадено.

Sent from my Lenovo TAB 2 A7-30HC using Tapatalk

Филип Петев

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
5 Декември 2013
578
223
43
39
Хасково
Само под Windows става, за macOS няма SPFlash Tool (RedMi 1 е МТК). Инструкцията, е ето тази:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=643271&view=findpost&p=30030664
а файловете, които ще ти трябват са в моята Mega папка:
https://mega.nz/#!NFMhlbyK!r3lAyWyCfkRbpGNNTVXFlW7qFnF7xz4Il36qk2jr4Yg
В архива е всичко: драйвера за MTK Preloader, SPFlash и стоковия ром 5.0

ggoshov0

Потребител
9 Септември 2016
1
0
1
Благодаря колега за темата. Филип Петев. ЗЛАТЕН СИ, УНИКАЛЕН СИ, спаси ми телефона.Поклон и благодаря

Dami2

Потребител
10 Октомври 2014
1
0
1
37
въобще не мога да мина през етапа да го виждам като QHSUSB_BULK какво ли не опитах
влиза само в фаст боот с вин 10 - 32 бита съм не тръгва edl. Моля за помощ, незнам дали не е хардоерно.

Top Bottom