Gearbest - MIUIBG

Redmi 2 Pro - въпроси относно ROM

Дискусия в 'RedMi 2' започната от Panoramix, 20 Май 2016.

1. Panoramix

Panoramix Потребител

Регистриран:
    7 Април 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте,

Преди известно време си закупих Xiaomi Redmi 2 Pro (2G RAM 16G ROM) от китайски сайт. Телефона работи безупречно с изключение на това, че не е с оригинален firmware. Според версията която показва в настройки той е MIUI Stable 77.00.99.00 .
    По всичко останало телефона изглежда, че е оригинален. Номерът от кутията му съвпада, процесори, памети, сензори са налични и каквито трябва да са. Телефона работи безупречно.
    Питането ми е какво да направя в този случай. Да сложа оригинален ром или мога да си карам и с този?

П.П.
    Телефона е китайската версия 2014813 .
    Поздрави!

2. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    70
    Харесвания:
    3
    Имаше едно тулче за проверка на автентичността,потърси го.

3. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Ако ти липсват ъпдейти или български език, можеш да се пробваш да сложиш версията от този форум. Но за това ще трябва малко четене... В момента си с т.нар. "гаражен ром" на търговеца. При него няма ъпдейти и обикновено има проблеми с някоя от функциите на телефона. Ако не те дразнят, разбира се, можеш да си останеш на него. Версията на рома няма никаква връзка с оригиналността на телефона. Телефонът ти е 100 процента оригинален, просто търговецът си слага свои ромове, за да имат различни езици в тях - често, не добре преведени от английски.

4. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    45
    Харесвания:
    1
    Здравейте,
    имам голям проблем с Redmi 2 Pro 2014813. Сложих му последна версия 9.2.5 ( от 7.0.12). Оказа се, че не разпознава СИМ картатра и телефонът работи само като WIFI таблет. Пробвах няколко версии - 8.5.2, 9.2.3, 9.2.4, китайска 9.2.3 и девелопер 7.11.16. С всички тях резултатът е един и същ, като 8.5.2 нямат file manager и се налага да права ОТА ъпдеът след това. Пробвах 8.5.2 и с Ми флаш. РезУлтатът винаги е един. Опитах се да се върна на 7.1.1 и 7.2.1, но Ми флаш дава грешка и не ги качва. Някой да има идея как да се оправи всичко? СИМ картата е на Глобул ако има значение. Благодаря!

5. gipso81

gipso81 Потребител

Регистриран:
    30 Септември 2017
    Съобщения:
    31
    Харесвания:
    2
    Виж дали не са изчезнали IMEI-те.

6. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    70
    Харесвания:
    3
    Да,сложил си друга версия ,оправя се,само да се сетя как ставаше.

Sim not detecting in redmi 2 prime | Xiaomi Redmi 2

Последно редактирано: 5 Април 2018
  7. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    45
    Харесвания:
    1
    IMEI Slot1 и 2 имат 15-цифрен номер, IMEI SV (Слот1) - 14, слот 2 - 00.

Дано ronin се сети как да изляза от ситуацията. Благодаря за отзивите.

8. vesyo

vesyo Потребител

Регистриран:
    12 Октомври 2015
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    0
    Смяната на РОМ-а на моя Redmi 2 съм го правил през Fastboot със стабилна версия. Според мен, ако нямаш проблем не си заслужава цялата гимнастика.

9. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    70
    Харесвания:
    3
    Смяната на Рома не помага,преинсталираш само това HL...Нам си какво,демек модема

10. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    45
    Харесвания:
    1
    Ако може малко по-ясно, че не схванах как се преинсталира модем. За пръв път чувам, че има самостоятелни инсталации на отделни модули. И защо модема трябва да преинсталирам?

Сподели