Отключване на bootloader(официален метод MiFlashUnlock)

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

dzwer

Потребител
21 Март 2016
106
19
18
42
Искам да благодаря на всички дали адекватна помощ, и най-вече на Боби.Телефона е отключен, качен му е Рома от форума, и всичко засега е супер.С какво трябва да внимавам за да не се заключи буутлоадера?
Божидар е винаги готов! Наздраве!

bobi

Потребител
11 Март 2014
207
67
28
31
Искам да благодаря на всички дали адекватна помощ, и най-вече на Боби.Телефона е отключен, качен му е Рома от форума, и всичко засега е супер.С какво трябва да внимавам за да не се заключи буутлоадера?
Със здраве да си ползваш телефончето. Колкото до буутлоадера, ако не ме лъже паметта, ще се заключи отново само ако флашнеш стоков китайски ром - както е споменал колегата masterping. Не съм пробвал лично - ако има колега с опит нека сподели. Все пак ако се стигне до там - процедурата е ясна и не е проблем да си го отключиш отново.

Последно редактирано:

Regoslav

Потребител
28 Октомври 2014
11
0
1
32
Някой знае ли колко трябва да се чака преди да ми даде да отключа друго устройство? Защото наскоро отключих старото Редми Ноте 3 и сега искам да отключа Редми Про-то, но не ми дава да apply отново?

bobi

Потребител
11 Март 2014
207
67
28
31
Но ако искаш след като минат 20 дни, може да се пробваш. Казвам това от опит. Два пъти съм отключва след 20-я ден. Ако нямаш толкова време.... пробваш с друг акаунт който вече има пермишън и в близкия един месец не е отключван буутлоудъра. Успех

Харесвания: Regoslav

zdin

Потребител
21 Май 2014
27
0
1
32
Е добре де.Защо са го заключили тоя буутлоудър?Не губят ли потребители по този начин? От две години съм с техен телефон. Благодарение на съветите и насоките които получих в този форум успях да го флашна с ром от форума ви.Сега възнамерявах да си купя друг модел Xiaomi , но след като прочетох колко много хора са имали проблеми с отключването на буутлоудъра и взеха да ми минават мераците.Явно се очаква всеки от редовите им потребители да е някакъв "хакер" за да ползва телефоните им.

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Истината е, че Xiaomi се опитаха да предпазят потребителите от т.нар. гаражни ромове на търговците, с които последните примамват европейците да купуват телефоните от тях с вграден съответен език. Вместо това обаче, пострадаха редовите потребители.
Другото е, че преди да стъпят официално на Европейския пазар (което ще оскъпи много телефоните, заради закупуване на съответни лицензи, импортни мита, ДДС и т.н.), на Xiaomi не им пука за възможен пазар от няколкостотин хиляди души, при условие, че само в Китай, Индия, Индонезия, Пакистан и т.н. ги чакат потенциални общо над един милиард потребители (минимум).
Единственото, което засега ги интересува е да стъпят на многомилионния руски пазар - отскоро създават магазини във всеки по-голям град в Русия.
Толкоз!
И въобще не им пука, че на чичо Пею от Сунгурларе му е заключен буутлоудера. Те могат да минат и без чичо Пею, но чичо Пею, за да мине без тях, ще се наложи да плаща на чичи Сам(Сунг) по една торба с пари за един среден (или по-скоро слаб) по възможности телефон 2/16 гб рам/ром. Справка A5 (2016) - цена в Технополис, Е-м-а-г и други родни и сродни креатури.

Харесвания: Petar Palatoff and Regoslav

Regoslav

Потребител
28 Октомври 2014
11
0
1
32
Не е чак толкова голям проблем за тези които купуват по един-два телефона на година. Отключих го Redmi Pro-то всичко 6.

_nikcool

Потребител
18 Август 2014
62
1
8
49
Варна
XiaoMi RedMi Note 4

Не получих съобщение но реших да пробвам.
Пробвах и ме пусна да си сваля програмата.
Бях се логнал в miui.com
Kakто и в телефона.
Пуснах локализацията.
Само, не ми е ясно защо трябват тия глупости, при полужение ,че за да тръгне програмата ти иска Mi профила, проверява те, и чак тогава ти иска телфона, да се изключи ръчно и да го вкарате в FASTBOOT режим.
При което не виждам как ще му намери локализацията на телефона.
До тука добре.
Но ми изписва грешка, че не намира телефона или нещо от сорта.

XiaoMi RedMi Note 4
Телефона е с стабилен Китайски РоМ
Трябва ли да се инсталира ДЕВ.
Как да го инсталирам, с каква програма, и от къде да сваля ДЕВ
Ще се налага ли пак искане за отключване след като се преинсталира.

Screenshot_2016-11-28-19-22-44-851_com.android.settings.png

Последно редактирано:

Филип Петев

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
5 Декември 2013
578
223
43
39
Хасково
Не може да го провери, защото явно рома не е подходящ за отключване, въпреки, че като го гледам, е официален.
Изглежда ще иска китайски ром за отключването, за предпочитане dev рома, и понеже заключения bootloader няма да ти даде да правиш каквото и да било през fastboot, единствения ти вариант е SPFlash на MediaTek. Сваляш най-напред fastboot рома за RM Note 4 China Dev оттук. Ще ти трябва и SPFlash, както и драйверите за MTK Preloader, които можеш да вземеш от тази тема. Можеш да ползваш инструкцията в темата, като следваш инструкцията за останалите модели, описани в темата (има забележка за RM Note 3, но ти не се ръководиш по този модел). Има едно видео ей тук за точно този модел, за флашване на глобалния ром е, но инструкцията е валидна и за китайския седмичен, а също има и линкове към драйверите и SPFlash в описанието на клипа.

_nikcool

Потребител
18 Август 2014
62
1
8
49
Варна
Филипе здравей и Благодаря за напътствията и подробното обяснение.
Ще пробвам и така ако нищо не стане.
НО
Колегата galev_90 има същия телефон и е имал проблеми с отключването при стабилен Китайски РоМ.
После е инсталирал Китайски Дев през Ъпдейтера.
Флаша е минал.
И чак тогава е успял да отключи бутлоудъра.
Чакам да ми даде линк за Китайския Дев
И да пробвам.
Доста прочетох из MIUI форума за телефона и казват че и със Стабилен Китайски пак става отключването, но трябва да се изчака от 3 до 5д от получаването на потвърждението явно за да се отрази всичко по сърварите.
А аз не бях получих потвърждението и като влязох в Ми профила си отидох да искам отключване, направи ми проверка, и ми даде разрешение за сваляне на програмата.
Аз си я бях свалил предварително и за това не се натегнах да я свалям.
След това се върнах в профила си и направих локализация на телефона на компа и го намерих.
Проверих дали и в телефона всичко е наред с акаунта ми .
Пуснах програмата направи ми проверката, и ми изисква да изключа тел. и да го вкарам в Фастбоот режим и да го закача с кабела.Разпозна го.
Пуснах да го отключва и до 50% ми изписа тая грешка.
Ще видим какво ще стане с изчакване, и ако не стане ще почваме да дерзаем стъпка по стъпка.
Бе ще го издокараме тоя китайски червен ориз, ама мноо изтървах нишката.
Благодаря за помощта.

ПП
Само не знам.
Ако го флашна с Китайския Дев ще си остане ли заявката или ше трябва да се пускам нова.

Филип Петев

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
5 Декември 2013
578
223
43
39
Хасково
Много телефони се отключват само с китайския дев, не знам защо така, моя Mi5s го отключих с китайския стабилен и то поради факта, че има за момента май само един или два седмични, а вече втора поредна седмица няма седмичен за моя, щото ония си тествали там някакви Qualcomm-ски оптимизации и някакви такива простотии.
Заявката ти е за акаунта, не за рома, рома се проверява дали е официален или не чак след като вече ти е била одобрена, така че нова няма да трябва.

ixat

Потребител
29 Декември 2016
4
0
1
47
Здравейте имам проблем с отключването на бутлоудъра.
Моят уред не се поддържал от унлокъра.
Телефона е Redmi Pro.
REDMI PRO_full.jpg - Google Drive

Дали не трябва да премина на китаиски ром и после пак да опитам?

_nikcool

Потребител
18 Август 2014
62
1
8
49
Варна
Здравейте имам проблем с отключването на бутлоудъра.
Моят уред не се поддържал от унлокъра.
Телефона е Redmi Pro.
REDMI PRO_full.jpg - Google Drive

Дали не трябва да премина на китаиски ром и после пак да опитам?
Задължително трябва Китайски две иначе няма стане.

ixat

Потребител
29 Декември 2016
4
0
1
47
Здравейте!
Бутлоудъра ми е заключен.
Вече втора седмица не мога да отлкюча тел.Redmi Pro...Получил съм одобрение преди 14 дена.
Инсталирах китайски dev.rom
usb debugging e разрешено ,намирането на телефона е позволено....и постоянно ми излиза това(от снимката),чудя се вече кой път да хвана. Телефона е на дъщеря ми ,и тя вече откача с този китайски ром.
Изчел съм с парцалите тази тема Mi Devices Bootloader Unlocking Tutorial & English Unlocking Tool Download - MIUI General - Xiaomi MIUI Official Forum ,особенно часта Kedacom USB device problem , и съм опитал хиляда пъти (при мен няма такъв Kedacom USB device )....Извинявам се за дългият монолог,но наистина имам нужда и МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!

Attachments

Последно редактирано:

ixat

Потребител
29 Декември 2016
4
0
1
47
Благодаря от сърце на всички отзовали се!:(
Реших проблема!
Телефона се отключи от раз с друг mi акаунт!?
Поздрави!

Top Bottom