Gearbest - MIUIBG

Mi Smart

Дискусия в 'Аксесоари' започната от Dimitar Rupanov, 23 Юли 2016.

1. Dimitar Rupanov

Dimitar Rupanov Потребител

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    131
    Харесвания:
    8
    Здравейте, интересувам се от някои устройства. Какво правят и ако някой си е купувал определено устройство да сподели мнение. Без значение дали е споменато тук. Мен ме интересува Mi Smart Home Kit( отделните неща за какво са, разбрах едното е лампа със сензор,друго звънец, другото да извикаш децата не го схванах), Mi TDS pen( какво измерва точно, има 2 модела каква е разликата), Mi Light( скъпичка е, но върши ли работа. Мераклия съм за тази с различните цветове),Mi home wireless remote control( това го разбирам, че контролира всички устройства, но къде се поставя, "вижда " ли всички уреди, малко ми е неясно). Xiaomi Mi Gateway(прилича на лампа, но приема сигнал и от температурния сензор, сензора за врата, звънеца, все неща които ме интересуват). Та това засега, ако някой може да прочете по обстойно функциите им и да ги обясни тук ще е идеално. А ако има хора които са купили някои от нещата, нека сподели впечатления. Ако имате друг аксесоар, нека пак пише- име,модел,впечатления. Възхитен съм от марката, и мисля да си вземам по-малко от нещата. Благодаря.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

2. pepsii

pepsii Потребител

Регистриран:
    8 Февруари 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    аз имам вече някои , а други чакам .
    досега съм инсталирал

Mi Remote
    MI Yeelight
    Mi RGBW Yeelight
    Mi Wifi Extender
    Mi 1080P WiFi camera

поръчах си и разклонителя с 3-те USB-та .
    От всичко съм доволен много.

На въпросите : Mi remote ми е поставен до телевизора - вижда всичко в хола. за другите стаи не съм го пробвал.
    Лампите работят безпроблемно - цветната е на нощната лампа , бялата на тавана в спалнята. Сложил съм им таймери за сутрин - изгрява нощната , после светка горната , после ги гаси и двете и т.н.
    Има възможност да се споделят устройствата за да може и другите да ги управляват.
    Сега чакам Mi Smart Home Kit - да видим :)

Ако има конкретни въпроси - питайте.

3. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    69
    Твърде много въпроси, но ще се опитам да споделя накратко лични впечатления,
    1. Относно кита: Има доста богата функционалност е ще е малко трудно в един пост да се разкрие всичко. Накратко, с него може да се настройват различни сценарии какво да се задейства или изключва при дадено събитие. Например - отваря се вратата и gateway светва или издава звук (или и двете). Сцените са на принципа if - then. Ако се случи дадено събитие то тогава да се задейства еди какво си. И това се отнася за всички устройства от бранда които се управляват с едно приложение. Друг пример - при задействане на сензора за движение от смарт кита - може да си настроиш универсалното дистанционно да ти пусне телевизора (Примерите са условни). Сценариите може да се настройват и по време - в даден час да се включи лампата (както колегата е споменал) и в друг час да се изключи. Сензорът за температура и влага също може да активира събитие при преминаване на определен праг.
    2. Относно универсалното дистанционно - може да контролира всички уреди които се управляват с инфраред - от това следва че уреди в друга стая не може да се управляват. Обхвата му е 360 градуса. Недостатък - все още е само на китайски език (при мен поне е така) - но пък се настройва лесно.
    3. gateway - той служи да управлява всички сензори и е главната част от системата, защото датчика за движение, температурния датчик, датчика за врата и още около 6-7 други сензора (контакт със ZigBee протокол и ключ за осветление от Aqara) няма да могат да работят без това устройство.
    4.Mi pen - служи за измерване киселинността на почвата - полезен ако отглеждаш цветя.
    Както споменах в началото възможностите са много и ако има още устройства от бранда - (като смарт контакти, камери или рутери - например) тези възможности се увеличават. Едва ли е възможно в един пост да се разкрие пълният потенциал, но ако имаш по - конкретни въпроси с радост ще помогнем.
    Надявам се да съм осветлил поне малко нещата от които се интересуваш.

4. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    131
    Харесвания:
    8
    Да, мерси за отговорите. Очаквам и други впечатления и отзиви. Този Ми пен не е ли за водата? Колегата който чака хоум сета, да сподели като пристигне. Също така и след няколко дена ползваме. На мен ще ми върши работа на къщата, входната врата ми е на гърба на къщата, склада също. С тези сензори ще е супер да знам кой къде влиза. Мераклия съм и за камерата за вкъщи. И аз си взех Ми екстендър, добре се справя, лесна настройка с рутера. Лошото е, че ми се скапа Ми3 - ката. Сега докато избера друг модел и докато го взема, не съм гледал за други аксесоари.

Изпратено от моят LenovoA3300-H с помощта на Tapatalk

5. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    131
    Харесвания:
    8
    Колеги, някой поръча ли си хоум сета. Откъде е най-изгоден?

Изпратено от моят LenovoA3300-H с помощта на Tapatalk

6. ivankolev22

ivankolev22 Потребител

Регистриран:
    18 Август 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравей, за Yeelight как настройваш таймер, от MiHome на телефона ли? И има ли опция да светва и да се гаси в някакъв определен час?

Сподели