IBUYGOU

Redmi Pro - Мнения

Дискусия в 'RedMi Pro' започната от dingila, 2 Октомври 2016.

1. Regoslav

Regoslav Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2014
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
  2. Stancho

Stancho Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    1
    Здравейте. От около седмица съм с Redmi Pro. Телефона е с някакъв китайски ром MIUI 8.0.6.0.0 Stable. При опита да го unlock-на стига до 50% и излиза съобщението от снимката. Като се опитам да вляза в Recovery се показва картинката с телефона и до там. Не се свързва с никакъв Mi пц софтуер. Събирам идеи как да флашна фабричен ром. Благодаря предварително.

Attached Files:

3. dingila

dingila Потребител

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    251
    Харесвания:
    41
    Тела ти е отключен, долу със ситни букви си го пише...
    Давай рековъри и последен дев и си 6
    Драйвъри, минимал адб фастбут... и действай...Рековърито е в по горнния пост

Ако си близо до Стара Загора ела да го изджагъркаме.
    Имах го тоз тел за 5 дена.
    Като визи ме кефеше, всичко друго зле.

Последно редактирано: 8 Декември 2016
  4. Stancho

Stancho Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    1
    А как въобще флашвате каквото и да е? Ми флаш не разпознава тела защото не е с Qualcomm процесор. Поне така пише из нета. Опитах с SP Flash tool, но там иска някакъв файл от папката на рома който го няма. Вече малко ми омръзна да се занимавам. Нещата отиват към продаване.

А иначе съм от София.

5. dingila

dingila Потребител

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    251
    Харесвания:
    41
    Прати ми го към Стара Заора...ще го получиш със последния дев или стейбъл и ша ма споменаваш с добро!

6. SkySpawn

SkySpawn Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    28 Ноември 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    1
    Здравейте!
    И аз се сдобих с този телефон. При мен телефона си дойде с някакъв ром на който си имаше Български език, MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.8, няма никакви китайщини по него,няма и инсталирано twrp recovery. Има ли смисъл да му слагам друг ром и как да разбера дали е отключен?

7. Stancho

Stancho Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    1
    Аз успях да го флашна с дев ром. Само recovwry-то ми се опъва но смятам да го прекърша и него някак.

8. SkySpawn

Регистриран:
    28 Ноември 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    1
    И моят е отключен, проверих го през фастбут. За сега този ром се държи добре, но забелязвам, че от три гигабайта рам свободни са ми 1,2 гигабайта, нормално ли е това и как е при вас положението с рама?

9. Stancho

Stancho Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    1
    При мен стои на около 2.5 гб.

10. SkySpawn

Регистриран:
    28 Ноември 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    1
    Това е добре, а с кой ром си точно? Аз сега го флашнах през рекавъри с последният стабилен от xiaomi.eu, добре се държи, но не е преведен изцяло на Български, рама с него е около 1.7 гб. А знаели се кога ще има глобал стабилен ром за този модел?

11. Stancho

Stancho Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    1
    С последния дев ром съм 6.12.15. На този етап има само китайски ромове. За глобал не знам.

SkySpawn харесва това.
  12. Rosko

Rosko Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Да споделя и аз. Взех си Redmi Pro и на пръв поглед страшно ми хареса телефончето като визия, меню, абе кефи ме, но още след първото зареждане телефона издържа 1 ден без ръчкане, 4-5 кратки разговора, 2-3 снимки и телефона се изключи. В момента, в който го включих на заряд показа на дисплея индикацията за батерия 55%, а след като включих телефона показваше 0% и предполагам, че проблема не е хардуерен, а софтуерен. Искам да го ъпдейтна, но ми казва, че няма налични ъпдейти. Може ли малко помощ, информация как да се справя с проблема. Виждам, че тук има доста опитни съфорумци. Благодаря предварително на всеки, който окаже съпорт :).

13. SkySpawn

Регистриран:
    28 Ноември 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    1
    Софтуерен е проблема, трябва да смениш рома, но първо кажи с какъв ром си в момента,отключен ли ти е тела или заключен.
    При мен първоначално дойде с някакъв китайски гражен ром, който имаше доста бъгове, но след отключване и инсталиране на стабилен от xiaomi.eu телефона се оправи. Все още няма глобален стабилен ром, дано скоро да излезе, но и тези от xiaomi.eu засега стават, директни ота упдейти няма да имаш с тези ромове, защото не са официални, освен ако не си инсталираш Китайски официален, стабилен или за разработчици, но нямат Български език.

14. pitbula74

pitbula74 Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2015
    Съобщения:
    62
    Харесвания:
    11
  15. Rosko

Rosko Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Ето скрийн шот с версията на телефона. А как да разбера дали е отключен?

Attached Files:

16. SkySpawn

Регистриран:
    28 Ноември 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    1
    Първо трябва да си инсталираш драйвери за МТК и ADB fastboot на компютъра, после влизаш във фастбот режим и с команда от компа ще ти даде информация дали е отключен. Аз следвах тази информация и видеото как се проверява да ли е отключен, и как се флашва телефона с TWRP recovery и после друг ром, всичко се получи, но е малоко играчка с качването на драйверите:
    Checking Bootloader Lock Status - Redmi Pro - Xiaomi MIUI Official Forum

Командата за проверка на статуса дали е отключен за този модел е : fastboot getvar all
    А като гледам версията ти на рома, мисля, че ти е отключен, но провери все пак за по сигорно.

Последно редактирано: 27 Януари 2017
    Rosko харесва това.

Сподели