Gearbest - MIUIBG

Ъпдейт на Глобал Ром

Дискусия в 'Mi5 / Mi5c / Mi5 Pro / Mi5s / Mi5s Plus / Mi5X' започната от Nazif Mehmed, 17 Октомври 2016.

1. Nazif Mehmed

Nazif Mehmed Потребител

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    34
    Харесвания:
    9
    Въпросът ми е - мога ли да ъпдейтна заключен телефон с глобъл ром, като го сложа в паметта на телефона, посредством приложението за актуализация?
    Досега нямам ОТА ъпдейт и съм на MIUI 7.

2. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    335
    Харесвания:
    58
    Нещо не разбрах, сега си с глобал ром какъв? и към какъв искаш да ъпдейтнеш?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

3. Nazif Mehmed

Nazif Mehmed Потребител

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    34
    Харесвания:
    9
    Сега съм MIUI 7 Глобал Стейбъл и искам да сложа последния: MIUI 8 Глобал Стейбъл.

4. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,241
    Харесвания:
    635
    Няма логика да нямаш ъпдейт ако си с глобален ром,по скоро си мислиш,че си с глобален,но си с гаражен.Дай една екранна снимка от всичко за телефона.

kyosev харесва това.
  5. Nazif Mehmed

Nazif Mehmed Потребител

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    34
    Харесвания:
    9
    Ето това е.

Attached Files:

6. milstan

milstan Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    289
    Харесвания:
    41
    Последно редактирано: 25 Октомври 2016
  7. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,241
    Харесвания:
    635
    Освен нулата трябва да се знае,че няма такава комбинация MIUI Global и китайската сигнатура в скобите CN

8. Асен Пенев

Асен Пенев Потребител

Регистриран:
    24 Юли 2015
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Имам телефона от няколко месеца и като колегата не съм получавал ъпдейти , помогнете и кажете дали е истински или гаражен.

Attached Files:

9. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    187
    Харесвания:
    57
    Къстом ром на xiaomi.eu. По-рано пращаха ъпдейти, но от известно време не пращат. Ако искаш да си ъпдейтнеш телефона до по-нова версия, трябва ръчно да го направиш - слагаш новият zip-файл в главната директория на телефона си и ъпдейтваш през TWRP или от меню трите точки на приложението Updater с посочване на файла. Ако има промяна на Андроид към по-висока версия, може да са получи зацикляне и евентуално "брик". Това е и една от причините, поради която xiaomi.eu спряха OTA ъпдейтите. По този начин карат хората да влязат сами в страницата им, да прочетат дали има някакви съществени промени и да изпълнят наставленията, ако има такива (примерно, слагане на нова версия TWRP, специално за новия Андроид; изтриване на пълни потребителски данни преди преминаване и т.н.). Прекалено много модели телефони на Xiaomi поддържат вече и затова не могат да бъдат прецизни в осигуряването на ОТА ъпдейти, които да гарантират безпроблемно преминаване към нова версия на Андроид.
    Конкретно за тази версия на стабилен xiaomi.eu ром за този телефон не съм се интересувал. Това, което казвам по-горе е общ случай.

10. nakata

nakata Потребител

Регистриран:
    26 Февруари 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Моят ром беше същия. Най-лесно стана с deep data cable. :)

11. Илиян1234

Илиян1234 Потребител

Регистриран:
    2 Март 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте, няма да отварям нова тема, да ви попитам дали и моята версия е гаражна, и ако е какво следва, какво да правя...? image.jpeg

12. Валрнтин Младенов

Валрнтин Младенов Потребител

Регистриран:
    20 Март 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Привет,
    Флашнах моя mi5s с глобалната стабилна версия V8.0.3.0.MAGMIDI взета от тук: MIUI ROM for Xiaomi Mi 5s - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum
    Би трябвало да е официалната за ми5с, но имам проблем с българския език. Въобще го няма в менюто отговарящо за езика. Трябва да е след украинския, ама не. Доста съм объркан.
    Някой може ли да помогне.

13. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    187
    Харесвания:
    57
    Не следя в коя версия има български език и в коя - няма. Ползвам телефона си по навик на английски език... Но знам, че все още не във всички версии на глобалния ром за всички Xiaomi телефони има БГ език. Предполагам, в някой от следващите ъпдейти ще имате български.

14. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    187
    Харесвания:
    57
    Това трябва да е глобален девелопърски ром, но ако е оригинален, би трябвало вече да имате дошъл ОТА ъпдейт.
    Ако нямате ъпдейт, нищо чудно да е пак някакъв "гаражен" ром. (Ъпдейтите на глобален девелопърски ром идват всяка седмица.)
    Ако не е оригинален, следвайте процедурата , многократно описвана тук почти във всички теми!
    Отключване и флаш на оригинален глобален девелоперски във фастбут режим, или ако не даде да отключите на този ром, първо флаш на оригинален глобален девелоперски в режим ЕДЛ и после отключване.

Сподели