IBUYGOU

MIUI OS 8.1 Stable Rom - стабилна версия

Дискусия в 'Stable MIUI ROM (стабилна версия)' започната от masterping, 12 Ноември 2016.

1. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    52
    Ако е с "гаражен" ром от търговеца, сложете си официален или къстом ром, примерно от този форум, като преди това отключите буутлоудъра по официален път. Ако сте с къстом ром от форума и имате инсталиран TWRP, влезте в него и изтрийте каше и далвик. С официален китайски или глобален ром можете да влезете в Сетингс, Приложения, намирате Галерия и чистите кеш, ако има. Можете да пробвате дори с Uninstall - това няма да деинсталира приложението Галерия, защото е системно и при рестарт пак ще се появи.
    Успех!

2. dedovoto

dedovoto Потребител

Регистриран:
    10 Декември 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте, въпросите ми са за REDMI PRO! След голяма Одисея по отключване на Bootloader чрез Mi Unlocker, накрая инсталирах стабилен EU ром. Всичко най-накрая е наред, като изключим, че всичко в "Настройки" е на Английски. Също Теми и Оптимизация. Да добавя, че телефона пристигна много лош стоков ром с ужасен превод. С SP Flash tool сложих китайски ром, а след като отключиха bootloader с TWRP качих и EU stable ROM.
    Бъркам ли някъде или Stable Рома за Redmi Pro е недоработен?
    Благодаря предварително на отзовалите се!

Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

3. stefan

stefan Потребител

Регистриран:
    4 Февруари 2014
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Здравей,незнам какъв е бил рома,но сега съм с последния ъпдейт 8.1stable.А възможно ли е да е от картата памет 32 gb?

4. pitbula74

pitbula74 Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2015
    Съобщения:
    51
    Харесвания:
    9
    Нищо не ти пречи да разбереш дали е от картата памет.Настрой да пази снимките в телефона и ще разбереш дали е от картата.

5. peterbo

peterbo Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    111
    Харесвания:
    11
    А дали ще има и за моя тел.Redmi Note 1w(3g) rom 8.1,или им прекратиха съвсем поддръжката.В момента съм със 8 но седмичен 6.11.3. А тях ги спряха.

6. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    52
    Нов седмичен за Вашия телефон:
    xiaomi.eu_multi_HMNoteW_7.1.20_v8-4.4.zip | by Xiaomi.eu for Generic Device/Other
    Отвреме-навреме пускат - дали месечен, дали седмичен... ;)

7. peterbo

peterbo Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    111
    Харесвания:
    11
    Благодаря много ,качих го работи по бързо и ми освободи повече памет.

8. Alcosat

Alcosat Потребител

Регистриран:
    13 Март 2016
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Здравейте, някой пробвал ли е официалния глобал стабилен ром 8 на редми ноте 2 , интересува ме дали има БГ език и свързва ли се с 4g в България,

9. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    52
    Колега от чата на Телеграм с този телефон каза "Да!", което го разбрах като потвърждение и на двете. ;)

10. w_mitkov

w_mitkov Потребител

Регистриран:
    29 Януари 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте, Имам Redmi Note 4. Дойде с ROM версия V8.0.5 – преработена китайска с българско меню и с много бъгове. Някой знае ли версията xiaomi.eu_multi_HMNote4_V8.1.6.0.MBFCNDI_v8-6.0 за кой чип се отнася: за МТК или Qualcomm.

11. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    52
    В името на рома има код HMNote4. поглеждайки прикачената таблица, се вижда, че това е версия на ром т.нар. nikel - Xiaomi Redmi Note 4 - HMNote4 - Андроид 6.0. Засега от този модел се продава версия само с МТК-процесор. Като започне да се продава версия с Куолкомм (четох някъде, че май вече се продава в Индия), ще има друго название / кодово име.

Attached Files:

12. IvanPeychev

IvanPeychev Потребител

Регистриран:
    27 Юни 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    след по-вече от година проблеми с качеството на разговорите на Mi3(хората насреща ме чуват разкъсано или с голямо ехо...интересното е,че не го прави на всеки разговор...) реших да направя чиста инсталация с fastboot rom. Та въпросът ми е мога ли да направя чиста инсталация (fastboot) с MiFlash...като в момента съм с последния developer от xiaomi.eu ...и директно да сложа Latest Global Stable fastboot rom?Имам спомен,че преди като правих подобно нещо ми казаха че fastboot рома трябва задължително да го направя с China Stable fastboot rom.Мерси предварително!

13. Vass

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    52
    Не е задължително.
    При слагане на какъвто и да е официален фастбут ром, посредством МиФлаш с опцията clean all / flash all, се зачиства всичко от стария ром. Затова е необходимо да се направи и бекъп на снимки, пароли и други потребителски данни на компютъра.

14. Mihalev

Mihalev Потребител

Регистриран:
    29 Август 2016
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Здравейте имам Note 3 2/16 с MTK процесор с гаражен ROM с български и искам да сложа нов ROM с български.Първо слагам China Stable ROM за да го отключа доколкото разбрах пробвах с Miflash да сложа China Stable но ми дава error нещо се обърках

15. milstan

milstan Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    237
    Харесвания:
    36
  16. spwalker

spwalker Потребител

Регистриран:
    7 Октомври 2016
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Тази сутрин вече имаме 8.2 и в тази връзка дали има и на бъгарски?

dymitr харесва това.
  17. magdanoz4o

magdanoz4o Потребител

Регистриран:
    22 Януари 2014
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    1
    Да и Аз видях. че вече има 8.2 но май за redmi note 3 pro още няма. Мисля. че от 20 февруари ще има и за моя телефон. Колеги да не пускам като ново питане в момента със с 8.1.1.0 и на speedtest по wi-fi не вдигам повече от 50 мегабита. Нещо от рома ли е (бъг) ? Преди съм стигал и над 100 мегабита между другото е глобал стабилен.

18. Nikolai Davidkov

Nikolai Davidkov Потребител

Регистриран:
    4 Ноември 2014
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Аз съм със rn 3 pro se и на 5гхз си стигам 180мбит

19. magdanoz4o

magdanoz4o Потребител

Регистриран:
    22 Януари 2014
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    1
    А с кой ROM си ? Преди като бях с EU беше добре като скорост, но глобален нещо не иска.

20. vladimir kolev

vladimir kolev Потребител

Регистриран:
    Вторник
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    здравеите, аз от скоро сам с ксиоми ми микс и имам два проблема единия е дисплеия ми се варти на обратно а вториа не ми работи функциата ; работа с една рька' някои ако има идея?

Сподели