IBUYGOU

Въпрос за Mi4C

Дискусия в 'XiaoMi 4c' започната от patzimir, 30 Ноември 2016.

1. patzimir

patzimir Потребител

Регистриран:
    3 Август 2014
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    1
    Здравейте!
    Закупих телефонът с версия MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.4.0.0. и е със заключен Bootloader.Направих заявка в MiUnlock, изчаках няколко дни и получих СМС с код за потвърждение.Свалих приложението MiUnlock и като вкарах тел. в fastboot програмата стига само 50% и изписва,че не може да продължи.Четох подобна тема на колега във форума,трябвало да се изкача още няколко дни, за да може Xioami да добавят тел. към профила ми (нямам друг тел. в профила).Изчаках 3-4 дни,уж телефонът се появи в профила,при списъка с устройства изписва,че е Online.За съжаление в MiUnlock отново стига само до 50 % и дотам.Прочетох също,че трябва да сложа MIUI Global Developer ROM,който обаче липсва за 4c, има само China.Пробвах и него, но от Update.app излиза грешка и не става..Какво може да се направи ?
    Благодаря!

2. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    123
    Харесвания:
    7
    Ми то такъв ROM като твоя няма. Явно е някакъв гаражен. За Мi4c има само китайски стабилен и китайски девелоперски.
    Не знам дали не е от това.

3. patzimir

patzimir Потребител

Регистриран:
    3 Август 2014
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    1
    Да,наистина само китайски стабилен и девелоперски ROM има.Сега флашнах чрез fastboot China DEV ROM,влезнах в профила чрез емайл от тела, също в провила през комп и в MiUnlock само че с тел.номер.Локацията и Find My Phone са ON,но за съжаления отново стига само до 50%..

Колеги,темата е за ключ, успях да го отключа!
    Поздрави!

Последно редактирано: 2 Декември 2016
  4. petermitkov

petermitkov Потребител

Регистриран:
    20 Януари 2014
    Съобщения:
    66
    Харесвания:
    17
    Здравей,
    Ще кажел ли как успя да го отключиш? При мене също стига на 50% и да там.

5. patzimir

patzimir Потребител

Регистриран:
    3 Август 2014
    Съобщения:
    15
    Харесвания:
    1
    Здравей,
    Първо се извинявам за забавянето! Щом достигате до 50%,все още не е дошло времето и ще трябва да почакате още.Това е единият вариант.Понеже на мен не ми се чакаше, успях да го отключа по друг начин :D
    Какво ще ни е необходимо:
    - Инсталирани и работещи ADB и Fastboot Drivers.
    - Xioami MiFlash: Xiaomi MIUI Official Forum - Оттук изтегляте последната версия на флашера! (кликвате на: Download MIUI ROM Flashing Tool ).
    - Xioami Mi4C Dev China Fastboot File (понеже друг няма,а ще ни е нужен :D) Изтегляте го оттук: Xiaomi MIUI Official Forum (малко по надолу и търсите -> Xioami Mi 4c Latest China Developer Version Fastboot File Download.)
    - Xioami MiFlash(Ще ни е нужен за по-късен етап!!!): http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe (Изтеглете тази версия, защото с новата няма да работи!)
    - Mi4 Fastboot File (Стара версия,с която после става врътката) - libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac7 0a0.tgz
    Да започваме!
    0.Предварително трябва да сме инсталирали adb,fastboot и двете версии на MiFlash!
    1. Изключваме телефона,задържаме Power +Volume Down, за да влезнем в Fastboot.
    2.Влизаме в MiFlash (новата версия!) и избираме да флашнем последния Dev China Rom (Xioami Mi 4c Latest China Devoloper Version Fastboot File).Препоръчително е да изберете "flash_all_data."
    3.След като операцията приключи, пускаме и изчакваме телефона да зареди.След това го изключваме!
    4.Влизаме отново в Fastboot (Power+Volume Down) и вече тук ще трябва да използваме adb - задържаме Shift и с десния бутон на мишката избираме: open a new command. След това пишем в конзолата: fastboot devices (за да проверим дали устройството е свързано.) След това пишем следната команда: fastboot oem edl (телефонът ще остане на черен екран) няма страшно не се плашете :D Следва следващата стъпка.
    5.Разархивираме нужният ни файл 6.1.7 и тук вече ще използваме старата версия на MiFlash, Избираме Advanced и посочваме както на снимката:[​IMG]
    Натискаме Flash бутона и изчакваме търпеливо да приключи! Възможно е като приключи телефонът да не се стартира сам,тогава ще трябва да го стартираме ръчно като задържим бутона за пускане! :D
    След това отново изчакваме да зареди и отново изключваме телефона! (Може да отнеме време) Следва следващата стъпка!
    6.Отново влизаме в Fastboot и ще ползваме познатото ни adb: open a new command и пишем: fastboot oem unlock (това е най-важното !!) и изчакваме да завърши. След това, за да проверим дали всичко е приключило с успех пишем следната команда: fastboot oem device-info
    Интересува ни редът -> Device unlocked: true !

Ако е така,значи вече сме с отключен bootloader! Честито!
    Сега само остава да сe флашне TWRP Recovery!
    Дано съм успял да Ви помогна!

П.С - темата е взета от XDA ->
    [Guide] Unlocking the Mi4c Bootloader withou… | Xiaomi Mi 4C

Последно редактирано: 7 Декември 2016
  6. Adasha

Adasha Потребител

Регистриран:
    6 Юли 2016
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Искрени благодарности! Няколко пъти писах в други теми за подобно "упътване", понеже и аз имам същия проблем, но това тук е вече доста подробно и на български и сигурно ще се оправя. Още веднъж - благодаря колега!

Сподели