IBUYGOU

Redmi 3 - no service

Дискусия в 'RedMi 3/S/X/Pro' започната от Камен Тодоров, 2 Януари 2017.

1. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Здравейте! Става въпрос за проблем, който май е доста често срещан. Приятелката ми има телефона от доста време, дойде с някакъв китайски ром от алито и грижи няма, не е чудо, но вървеше без спънки и очевидни бъгове до сега. Проблема е следния, цялата мобилна мрежа изчезва, не може да води разговори дори, след рестарт и вадене-слагане на картата е същото, интересното е, че никога не е имало подобен проблем, изведнъж днес се е случило и телефона е неизползваем, има сходни теми и подобни проблеми доколкото виждам, но ще се радвам, ако се намери просто и ефективно решение, стига проблема да е софтуерен..
    Благодаря предварително!

2. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    4
    Здравей, като за начало може ли да покажете скрийншот от Всичко за устройството? Ще се наложи да отключите телефона и да инсталирате нормален Ром.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

3. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Заповядайте:

Интересното е, че вече сигурно година работи без изобщо да има подобни проблеми с този ром. Всичко се случва изведнъж. Аз мислех още преди да го сменим, ама всичко беше ок и си го ползваше. Аз преди имах redmi note 1 и флашвах, сменях ромове, даже го бях брикнал го ънбрикнах, но отдавна не се занимавам и ако трябва да се сменя в момента рома съм забравил всичко, а сега не е най - подходящия момент от към свободно време... все пак ако няма друг начин... ще се радвам някак да го оправим и да се ползва нормално за разговори.

4. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    4
    Според мен без стандартната процедура за отключване и инсталиране на "нормален" ром няма да минете. Запознайте се с това кратко видео и след това питайте:

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

5. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    167
    Харесвания:
    54
    Прав е колегата. "Гаражният" ром рано или късно си казва думата. Дори и временно да се оправи, пак ще има проблеми. Така че, флашът и отключването на буутлоудъра са задължителни във Вашия случай.

6. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    4
    Камен, ако желаете помощ в реално време, посетете каналът на форума в Телеграм: Telegram: Contact @mibulgaria

7. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Значи доколкото разбирам и помня от преди, долу-горе идеята е следната:
    1) първото действие, което трябва да направя е да отключа телефона по описания тук начин: Отключване на bootloader(официален метод MiFlashUnlock) | MIUI България - Official site for Bulgaria . Не съм го правил, но ще опитам утре, ако успея да отключа успешно, преминавам към следващото действие;
    2) То е да инсталирам MiPhone Tools-а - идеята е, че то представлява нужните драйвъри и флаш програмата. Аз преди съм ги инсталирал ръчно, а съм флашвал с flashtool. До тук всичко ми е ясно.
    3) Стъпка - 7 от клипа - избирам рома и го разархивиам, ясно е, само искам да питам кой ром да й сложа точно и от къде да го изтегля, ако може линк да не се занимавам да търся.
    4) Другото което ме притеснява (по скоро не съм правил) е влизането в download mode, рестартирам телефона, натискам up и power бутоните, после от телефона избирам "Download", refresh-вам и давам флаш, след което би трябвало рома да се инсталира и всичко да е ок.

В заключение това което разбрах ли е всичко:
    1) Трябва да отключа телефона по начина от темата;
    2) Трябва да инсталирам Miphonetools;
    3) След това слагам рома, към който ме насочите по начина от клипа и след като зареди би трябвало да имам работещ телефон с нов ром.

Лично аз най се плаша от отключването, тъй като по такъв модерен начин не съм го правил до сега, нещата се променят явно. Също така, в темата пише, че трябва да се чакат 10-15 дни за одобрение, което е бая кофти.... Другото ми притеснение е, дали след смяната на рома проблемът ще изчезне и ще има работеща сим карта телефона.
    Телефонът така или иначе не е при мен в момента, утре ще го мъча, но предпочитам да се запозная предварително.
    Благодаря ви!

Последно редактирано: 3 Януари 2017
  8. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    332
    Харесвания:
    57
    Аз съм с Ми5 и имам същия проблем. Получи се на третия месец. При мен с префлашване нищо не се получава- телефона ми е с отключен буутлоудър и съм пробвал какви ли не РОМ-ове - китайски и глобъл стейбъл и довелопър съответно, както и на MIUI. EU, включително и върху андроид 7. Нищо не се получава - пробвано с различни СИМ карти и на двата слота. Пробвай в меню, СИМ карти... да избереш различен тип предпочитана мрежа - 2G, 3G, 4G.. На моя не мога да сложа отметка на никой тип мрежа, защото радио - модула си стои изключен. Може да го провериш в следното сервизно меню - Настройки, за телефона, кликни няколко пъти върху Вътрешна памет докато се отвори въпросното скрито меню. Избираш тел. 1 или тел. 2 за двата слота съответно. Там може да видиш състоянието на радио модула, типа мрежи (НЕ ГИ СМЕНЯЙ ДА НЕ ГО ОМАЖЕШ ПОВЕЧЕ), бутон евентуално да включиш/изключиш радио модула (при мен бутона е неактивен) и т.н. Дай скрийншот от там да го видя. Успех.
    П. П. Пробвал съм да променям избраните честоти с помощта на сервизен софтуер на Куалком като променям директно записи в НВРАМ паметта - уви, не успях да го под карам. Затова си мисля, че поне при мен проблема е хардуерен и в момента водя кореспонденция с търговеца (Dreami в ****) да го връщам за гаранционен ремонт.
    Sent from my MI 5 using Tapatalk

Последно редактирано: 3 Януари 2017
    Камен Тодоров харесва това.
  9. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    4
    ОК е този линк, но за да отключиш телефона трябва да инсталираш преди това Fastboot China developer ром. Сваляш от тук:
    Xiaomi MIUI Official Forum
    Файла се казва "Redmi 3/Prime Latest China Developer Version Fastboot File Download" разархивираш го и с MiFlash и в режим Download (показано е как да влезеш в този режим на клипа в youtube по-горе) инсталираш.
    След това - отключваш телефона. След отключване може да си избереш измежду Global Developer ром или от тук седмичен EU ром...
    Сега те съветвам да пуснеш заявка за отключване на телефона и да не отлагаш това, защото се чака за разрешение. В причина за отключване напиши нещо на английски. Например: I want to install custom ROM!

Камен Тодоров харесва това.
  10. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Мога да избирам мрежата 3G, 4G, 2G, но промяна няма и обхват-карта няма. Прикачвам снимки от исканото (странен ми е май типа мрежа, ама да видим:

11. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    332
    Харесвания:
    57
    Снимките се виждат много лошо и размазано . Аз ползвам Tapatalk за достъп до форума през телефона, може и от него да е нещо... Не виждам радиото включено ли е? И не променяй типа на мрежата от това меню, че после много трудно се оправя.

12. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    332
    Харесвания:
    57
    Пробвал ли си с друга СИМ карта, както и втория слот.?

13. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    332
    Харесвания:
    57
  14. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Явно е от тапаталка, снимките се виждат добре, включено е радиото, а избраната мрежа е: TD-scdma, GSM/WCDMA! Не е пробвано с други сим карта, нито е пробван втория слот, телефонът не е мой както казах, но утре ще пробвам с друга карта и на другия слот, след което ако не се получи ще опитам да сложа фастбуут рома, да активирам и да чакам, благодаря, ще разгледам и темата ти обстойно.

15. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    4
    ОК, пиши ако намериш решение на проблема или ако трябва да помагаме с отключване/инсталация на ром.
    Успех!

16. Камен Тодоров

Камен Тодоров Потребител

Регистриран:
    19 Юли 2014
    Съобщения:
    58
    Харесвания:
    5
    Проблемът се оказа от рязаната сим карта, момчета! Не е от рома, както и предполагах! По нататък ще го сменим, благодаря ви!

17. stanboo

stanboo Потребител

Регистриран:
    16 Октомври 2016
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Аз съм с Redmi 3s.И си прецакаха обхвата на СИМ1,като натиснах usa band.И след това един месец пробвах всевъзможни начини.Гледах десетки клипове и ги изпробвах, преинсталирах всякакви Ром-ове.И накрая успях, .Ето как:
    1.Свалих SuperSu.zip в тела и го инсталирах през TWRP.Дадох му адвансед права
    2.Инсталирах Network signall guru и на него му позвох адвансед права през Super Su.Отворих NSG и влязох в настройки(трите точки горе вдясно).Там отварих Band locking и сложих отметка на всички видове мрежи.Натиснах ОК и сигнала на СИМ1 се появи отново.Не само това ами прословутия проблем на моя модел с дропването на 3g вече втори ден не го забелязвам.Пробвай .Успех

Изпратено от моят Redmi 3S с помощта на Tapatalk

Последно редактирано: 5 Януари 2017
  18. kyosev

kyosev Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2013
    Съобщения:
    332
    Харесвания:
    57
    #stanboo, пробвах го, но не се получава. Всички бандове са чекнати, но радио модула е изключен.

Сподели