IBUYGOU

Питане за Xiaomi (Какув е точния модел)

Дискусия в 'RedMi Note (MTK) / RedMI Note 4G' започната от banica, 9 Януари 2017.

1. banica

banica Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Добър вечер приятел ми подари стария му xiaomi без софтуер някак си намерих някаква версия и я качих телефона работи и с двете сним карти без проблем но не съм сигурен дали съм качил най подходящата версия как мога да разбера какъв е точно телефона по принцип имам и оригиналната кутия на телефона но на ндея писше само едно 4G абсолютоно всичко друго е на китаиски :Д.

Свалих CPU-Z
    Qualcomm Snapdragon 400/410 1.21GHz
    GPU: Adreno 360 @ 400mhz
    RAM: 1GB
    Model: Xiaomi Redmi Note 4G(HM NOTE 1S) (CU)
    Android: 4.4.4

Софтуера който съм качил е:
    MIUI version: MIUI Global 8.1 | Stable 8.1.3.0(KHKMIDI)
    Build number: KTU84P

Бихте ли помогнали дали съм качил правилния софтуер или ако не да кажете коя е подходящата версия и какъв е точно модела на телефона.
    Благодаря предварително за отделеното внимание!!!

2. banica

banica Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Никой ли си няма и на идея с коя версия точно трябва да бъда :Д!!!

3. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    167
    Харесвания:
    54
    В Settings / About Phone има цялата информация за телефона. Сложете един скрийншот тук!
    Има официални и девелоперски китайски и глобални ромове, както и къстомизирани такива с БГ език (стабилни и седмични), каквито са и тук на форума. Определете сам за себе си какъв ром желаете - с БГ език или не и тогава ще стане ясна и крайната цел!
    Засега никой не смее да се ангажира с мнение, тъй като чете, че сте сложили "някакси" някакъв ром, а на CPU-Z не може да се разчита.

4. banica

banica Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Ето и скрийншота.
    По принцип търсех да кача стабилна версия (тази с която съм в момента няма БГ език).
    Това което търся е да кача версия която ще работи най-добре (и да е подходяща за моя модел телефон дори и да няма БГ език няма проблем).
    Версията която съм инсталирал аз съм я свалил от miui forum com (Redmi Note Prime Latest Global Stable Version Fastboot).

Attached Files:

5. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    167
    Харесвания:
    54
    Телефонът е точно такъв модел, какъвто го дава и CPU-Z, а е и видно от скрийншот-а, който сте пуснали:
    Model: Xiaomi Redmi Note 4G(HM NOTE 1S) (CU)
    Кодово име на софтуер: gucci
    Софтуерът е MIUI 8 под Android: 4.4.4.
    В момента сте с глобалната версия на този софтуер (без БГ език) с инсталирани Гугъл приложения.
    Моделът е стар и ако телефонът не Ви прави никакви проблеми и не Ви е нужен изрично БГ език, можете да го оставите така. Ако е оригинален този ром, ще имате и ОТА ъпдейти, примерно на два месеца.
    Ако искате да сменяте с ром-а от този форум заради БГ език, разгледайте секциите за стабилен и седмичен ром - там в спойлерите има и съответните таблици за всички модели на Xiaomi, както и линкове към ромовете. Лесно ще откриете Вашия телефон по име, или кодово име на софтуера.

6. banica

banica Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Мерси за бързия отговор колега най-вероятно ще го сменя със бг рома но ще е по на там. Телефона създава малки проблеми но са поносими като цяло работи както трябва.

7. banica

banica Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    А бих искал да попитам дали за този модел има custom rom работещ.

Сподели