IBUYGOU

проблем с редми2

Дискусия в 'XiaoMi RedMi 2' започната от georgi delchev, 12 Януари 2017 в 00:40.

1. georgi delchev

georgi delchev Потребител

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Имам редми 2 китайска версия.Ъпдейтнах го до МИУИ 8 девелопърска версия, но започна да трупа грешки и да не работи както трябва.Затова реших да го флашна, само че...вместо ром за моя модел телефон в бързината не догледах и му качих на редми прайм.Усетих се чак като флашнах апарта.Оказа се че работи перфектно , но не ми разпознава слотовете за сим картите и сега все едно съм без карти.Пробвах да му върна стария ром през рековърито но не ми се получава,Някакви съвети за да оправя тъпотията която сътворих или да купувам нова машинка

2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    138
    Харесвания:
    49
    Само флаш, посредством MiFlash от PC (примерно, Уин x64-битова система) с фастбут ром (с разширение tar или tgz) от en.miui.com (китайски стабилен или девелоперски, или съответно глобални такива), с опция "clean all" / "flash all" ще го оправи.
    Едва след това, ако искате локализиран ром с български език, слагане на twrp рековери (в зависимост от това дали е на Андроид 4.4 или на 5.1) и чрез него флашване на къстом ром по избор (примерно, тези от форума тук), като версията на twrp и zip-рома трябва да си кореспондират - за една и съща версия на Андроид.

3. georgi delchev

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Благодаря за съвета и аз го мислих това, само че не винаги става.Телефона ми е за китайския пазар.тук един познат техник ме посъветва да му го дам в сервиза и да го закачи на официалния сайт на xiaomi.До 10 дни телефона се отключва и може да му се инсталира каквото поискаш.Сега към момента не става по никакъв начин и смятам да го дам в сервиза да го оправят и дано стане.

4. pitbula74

pitbula74 Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    8
    Редми 2 не е заключен ! Какви 10 дена?

5. georgi delchev

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Знам ли може и да няма време. Би трябвало да стане с фастбут ром, но не не винаги успявам затова го дадох, моя е TD-LTE.Каквото стане сервиз е и той има същата марка.Като го взема ще се поинтересувам какво точно е правил и ще го опиша тук във форума

6. getzov

getzov Потребител

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    3
    В началото и аз обърках ромовете, на моя Редми2 2гб сложих ром от другия модел - 1гб.
    Няма - и няма сим карта, какво ли не правих, и с флашване не се оправи.
    Лекарството го намерих тук - SOLVED! No Network Signal On Xiaomi Redmi 2 HM2014813 - Tech Tutorials
    и после може да се флашне подходящия ром.

Последно редактирано: 13 Януари 2017 в 21:29
  7. georgi delchev

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Аз му качих за ром за прайм и се скапа не знам дали ще стане.Човека на когото го дадох има телефон от същата марка има сервиз и мисля, че знае какво прави.Беше убеден, съживявал неговия ми2. Надявам се че ще успее, ако ще пробвам това въпреки че ми се вижда малко сложно

8. getzov

getzov Потребител

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    3
    Само ти се струва, работата е за 10-15мин.

9. georgi delchev

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    След като му качих другия ром направо ми смени името на апарата от ред ми стана w8363 или нещо такова, после се усетих, че рома е за редми прайм затова и повече не го ръчках да не взема да скапя още нещо и да остана без телефон, дано о оправи ако не аз го почвам със съветите от тук

10. georgi delchev

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Когато взех телефона дойде с някакъв китайски ром.Работеше много бавно и трупаше грешки.Модела мисля, че е RedMi2 HM 2014811.След това през рековъри му качих друг ром МИУИ7 пак китайски намерих го в официални саит, стария беше със 6 и някак си се оправи, но модела стана RedMi2 HM 2014813, смени ми последната цифра така ми го разчете на PCsuite.Известно време го карах с този ром докато не ми изписа, че има актуализация чрез wifi го качих на МИУИ 8.Тогава започнаха и истинските проблеми изчезнаха ми всички езици остана само китайски -два и английски, преживях го.Но започна да не ми приема съобщенията на вайбър и др. програми за комуникация, ако някои пишеше аз научавах след 2 часа като отворя приложението и в последно време дори да беше отворено не му уведомяваше, че има съобщение, а другия абонат ме вижда, че съм онлайн.Започна да трупа мн бъгове и се налагаше да го рестартирам всеки ден та по някога идва пъти.Версията ми е най слабата телефона е с 1 ГБ рам и 8 ГБ памет.Явно още от началото съм объркал ромовете защото до 7 го флашнах като изтеглих версията от сайта на МИУИ. Затова сега реших да го дам в сервиза да видим какво ще стане, че и нямам много време да чета и да се занимавам.

Сподели