IBUYGOU

Редми про. Помощ за инсталиране на TWRP

Дискусия в 'RedMi Pro' започната от Добрин Желев, 8 Март 2017.

1. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Здравейте. От скоро имам телефона. Дойде с версия MIUI Global 8.0 Stable 8.07.0 (LXKCNMA). 3 гб.рам,64 собствена памет. Отключих го със помоща темата за отключване на bootloader. Всичко стана както е описано. Пробвах да му инсталирам друг ром, с рут права през вградения ъпдейтър, от клипче в ю туб. За да мога да му инсталирам TWRP с програмата Flashify. Но всеки път ми изписва това-Couldn't verify update package. Пробвах и на лаптоп с adb, но и там нещо греша,и не става. Някой може ли да ме насочи какво трябва да направя. Има ли някакви изисквания за машината, Уиндоус, 32 или 64 бита. Ще съм благодарен ако ме насочите. Преди време се оправих с едно редми ноте 2,но тука удрям на камък.

2. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    379
    Харесвания:
    63
    Здравейте,инсталирайте ТВРП през фастбуут или СП тулс

3. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Благодаря за бързия отговор. С фастбуут не ми се получи. СП тулс не съм ползвал до сега. Ще пробвам. Точно определени ромове ли трябва да се инсталират прес СП тулс, или всеки става.

4. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    379
    Харесвания:
    63
    Трябва да има скейтър файла в него,проверете си драйверите,ако флашвате през сп тулс ви съветвам да замените cust файла.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

5. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Някой неща не са ми ясни, но благодаря. Ще търся клипове в мрежата за насоки.

6. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Здравейте. След много ровене, четене, и гледане на клипове успях да инсталирам miui 7.3.9 ром. Въпроса ми е има ли възможност да му дам рут права. Трябва ли на ново да го отключвам за да му кача twrp.

7. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    379
    Харесвания:
    63
    А този 7.3.9 глобал ли е ?

8. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Ами от Developer MIUI Rom (седмичен ъпдейт го дръпнах. От първата тема MIUI 7.3.9 Rom на български език. Не знам дали е глобал. Не мога да ги оправя още кой какъв е.

9. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    379
    Харесвания:
    63
    Тоест си го сложил през рековъри,пак от него си слагате руута който е посочен в темата

10. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    SuperSU v2.76 това ли ми трябва?

11. Добрин Желев

Добрин Желев Потребител

Регистриран:
    8 Март 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    След едномесечно ходене по мъките, много четене във форумите, гледане на клипове, безброй пъти инсталирани и деинсталирани драйвери, много опити и грешки, тотално приспиване на телефона за ден, два, успях да му инсталирам дев ром 7.3.9 за програмисти, с работещ рут. Стана с СП флаш тул, заместване на cust файла, китайски дев ром, тврп през фастбуут. И след това новия ром и рут през него. Нямах никаква идея какво е скейтър файл, нито cust файл.Не бях ползвал и СП тулс. Благодаря на Dzhevelekov, за помоща и насоките. Той ми отвори очите. Струваше си безсънните нощи и нервите които строших.

Dzhevelekov харесва това.
  12. pro_filer

pro_filer Потребител

Регистриран:
    15 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    Вчера и аз се сдобих с телефона. Беше с фейк ром 8.0.4.0 . Флашнах го снощи без да отключвам буутлоудъра, с SP Flash Tool, като следвах инструкциите от тази тема:
    http://en.miui.com/thread-326882-1-1.html
    Замених cust.img с този който е посочен. Накрая при самия флаш ми изби грешка: pmt changed for the rom it must be downloaded. Смених Download Only на Firmware Upgrade и всичко мина нормално. :)
    Този клип показва същия процес...

П.П. Сложих последния Dev rom от 09.03.
    П.П. 2 На няколко места видях предложение да форматна телефона заради горната грешка, но като се зачетох се оказа, че при флаш телефона си губи IMEI...

Успех!

offreally харесва това.
  13. offreally

offreally Потребител

Регистриран:
    21 Март 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    1
    Благодаря на колегата pro_filer - помогна ми ,след като седмица се мъчих с СП - след като смених на Firmware upgrade ,нещата се получиха. Телефонът е Redmi Pro 64 GB . Даваше същата грешка преди това и при мен .

pro_filer харесва това.
  14. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    От вчера и аз съм с телефона. Това е третия червен ориз у нас. (Пу да не ме чуе Курнелия.) Дойде с Screenshot_2017-03-24-06-49-30-308_com.android.settings.png
    Въпроса ми е оптимизирана ли е тази версия за телефона? Ще има ли смисъл от всички тия гимнастики по отключване и префлашване, че вече съм дърт за тия неща, а и нямам време.
    П.п. Нещо не ми излезе скрийншота. После ще го постна от компа.

Последно редактирано: 24 Март 2017
  15. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    183
    Харесвания:
    57
    Думата Global, заедно с буквите CN в заглавието на рома (означаващи Китай), говорят за 100 процента "гаражен" ром.
    Гимнастиките, за съжаление, изглеждат задължителни...

16. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Реших с рековери да работя. Свалих девлоперски ром от http://en.miui.com/download-304.html и го сложих в папка "downloaded_rom" на телефона, която създадох(защото нямаше такава).
    Ще ми стане ли така през ъпдейтъра на телефона флашването. Страх ме е да не го убия. Един го убих така и после го съживявах две седмици. :) Този ми е само на два дена.
    Според [MIUI DEVICE TEAM] Redmi Pro Comprehensive Flashing Guide! - Redmi Pro - Xiaomi MIUI Official Forum ставало.

17. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    379
    Харесвания:
    63
    Опитай ,ако не стане ще го сложиш през сп тулс и ще подмениш cust файла :) ако умре ще го пратиш да го убия на цяло :))

18. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Днес е ден за размисъл. Утре ще го пробвам. Ако нещо стане, очаквай съобщение на лични.(ако жената не ме убие преди това)
    п.п.Току що го флашнах с флаш тул -7-3.23 . За малко да се простя с него, заради тоя кастъм файл. Бая чудене му ударих дали да го заместя, защото са с много различни големини двата файла.
    С рековъри не му хареса рома - не бил сертифициран.
    Как да му добавя гугъл акаунт, че контактите ми са там.

Последно редактирано: 26 Март 2017
  19. pro_filer

pro_filer Потребител

Регистриран:
    15 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    nikdel харесва това.
  20. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Благодаря, и това оправих!
    Не виждам големи разлики с "гаражния ром". Единствено ми направи впечатление, че има събуждане на телефона с двойно почукване по екрана.
    Ако реша да слагам ром с български през TWRP ли трябва да стане. Даже и не знам какво е. Не знам и тел. заключен ли е , рутнат ли е? Най-интереснато е, че още не съм го ползвал като телефон, защото сим картата ми е голяма и не става. Ползвам един СониЕриксон К750 на десет години. Батерията му е оригиналната и още държи една седмица. Тоя го взех защото работата ми го налага. Може да му забия една карта само за интернет.

Сподели