IBUYGOU

Редми про. Помощ за инсталиране на TWRP

Дискусия в 'RedMi Pro' започната от Добрин Желев, 8 Март 2017.

1. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    60
    Изрежи си картата или иди да я сменят :) срамота :)))

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

2. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    При старите с изрязване не става(проверено). Става с "дефектиране", защото иначе искат пари за смяна.;)

3. pro_filer

pro_filer Потребител

Регистриран:
    15 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    Понеже телефона е предвиден за китайския пазар няма и глобален ром, а само китайски. Ако искаш да сложиш такъв с български ще трябва да отключиш буутлоудъра и през TWRP да го инсталираш. Можеш да си пуснеш заявка за оключване от тук: Apply for unlocking Mi devices Така или иначе аз нямам нужда от български, а и колкото по-малко хора пипат по един ром - по-добре! Аз пуснах заяявка и за 3 дни ми върнаха, но така и не съм го отключвал. За сега китайския дев се държи много добре...

4. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Аз с английския се оправям, но с китайския съм зле. Разкарах китайския браузър, но плеърите не мога да ги оправя. Всичко е с йероглифи. Като ги сменя и тях с такива от маркета, от мюито какво ще остане.:)
    Няма го и радиото.:(

5. pro_filer

pro_filer Потребител

Регистриран:
    15 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    Аз не ползвам плеър-ите и не мога да дам становище... Радиото при мен го има. Друг е въпроса, че не съм го ползвал...
    П.П. Пробвах го и работи нормално радиото...

6. nikdel

nikdel Потребител

Регистриран:
    30 Юли 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Намерих го завряно в тулс
    Плеърите не, че и аз ги ползвам, но ме нервят китайщините в тях.
    Иначе наистина рома е пушка.

7. Юлиян

Юлиян Потребител

Регистриран:
    14 Април 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    Скоро се сдобих с телефона. Дойде с MIUI 8.0.6 Global и всичко си беше супер докато не реших да го root-вам и след няколко различни опита стигнах до bootloop. Първата ми идея беше да потърся Fastboot ROM и да ползвам SP Flash. ГРУБА ГРЕШКА: Изтеглих от MIUI ROM for Redmi Pro - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum китайския ROM и го инсталирах. Телефона работи обаче е заключен и е пълен с китайски. Да не говориме за липсата на Google store (това мога да го оправя) и т.н. Въпроса ми е дали някой знае от къде може да се намери някой Global Fastboot ROM (за да го пусна през SP Flash) който да не е китайски и да приема Recovery ROM update?
    Благодаря предварително!

8. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    355
    Харесвания:
    60
    Здравей,отключваш си бутлодера,флашваш си тврп рековъри и си слагаш ЕУ ром

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

9. Юлиян

Юлиян Потребител

Регистриран:
    14 Април 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Благодаря за бързия отговор, но......"сагата" продължава. Отключих го по етапния ред, флашнах си тврп по инструкцията (с TWRP_omega), тврп работи обаче не mount-ва вътрешната памет. Което е още по-притеснително, при опит да стартирам телефона забива на МИ лого и до там. Някакви идеи?
    След продължителна борба успях да го оправя :)
    Процедурата беше сложна и доста зор видях, но важното е, че тръгна и то с MULTI ROM работещ TWRP и root-нат.
    Ако на някой му е интересно пишете и ще опиша подробно.

Последно редактирано: 15 Април 2017

Сподели