IBUYGOU

Нов Mi4c не открива СИМ карта на нито един слот

Дискусия в 'Mi 4c' започната от petroff, 9 Март 2017.

1. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    Здравейте,
    Миналата година купих такова телефонче и съм много доволен. Тази година реших да го направя отново - този път за хлапето. Дойде розовичък - бонбонче. Поръчах го с новия MIUI 8, който като версия мяза да не е официален - MIUI Global 8.2.11.0.0(LXKCNDG).
    Обаче има проблем - не разпознава въведена СИМ карта на нито един слот. Направих фактори ресет, сложих малко хартийка в трея под СИМ картата - нищо! Според Вас за връщане ли е или е софтуерен проблем?

Последно редактирано: 9 Март 2017
  2. milenorcev

milenorcev Потребител

Регистриран:
    17 Март 2014
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
  3. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    Опитах с ADB и МиФлаш да кача стара версия - не може да идентифицира ъпдейта, грешка в името или нещо от сорта. Предполагам, че след MIUI 8 няма да е същото. Направих заявка за отключване и чакам. Ако някой се сети за друг начин...
    Оът сайта предлагат да им го върна, но не искат да е през фирма, която ще го декларира в Китай. Нашите пощи не транспортират стоки с батерии.

4. milenorcev

milenorcev Потребител

Регистриран:
    17 Март 2014
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    За да инсталираш стара версия с мифлаш, ти трябва откл буутлоудър. Свали стабилната версия от сайта, по- горе в паметта на телефона и после през приложението за ъпдейт я инсталирай.

5. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    Пробвах по този начин с 4 различни РОМ-а. Пише "coudn't verify update". Начина по който писах става със заключен буутлоудър, но с MIUI 7 - правил съм го. РОМ-а може и да не е гаражен, а за определен пазар, защото когато направя ресет локализацията става Индия. Не знам защо не става през ъпдейт и защо и не може да се инсталира.

6. milenorcev

milenorcev Потребител

Регистриран:
    17 Март 2014
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Ами, щом не е вариант да го върнеш на магазина. Трябва да изчакаш отключването на буутлоудъра и инсталирай каквото щеш.

7. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    И аз мисля да изчакам въпреки, че не се знае дали с друг РОМ ще е ОК. Гаранцията от една година, ако го изпратя, 1/3 от нея ще по трасето, а и китайчетата каква ще я свършат...
    В БГ има ли сервиз, койтопри нужда да оправи нещата - ако е от железото?

8. milenorcev

milenorcev Потребител

Регистриран:
    17 Март 2014
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    От железото едва ли е. На мен така ми се е получавало след инсталиране на къстам рековъри. След инсталиране обаче, след това на офиц стабилен ром всичко си заработи нормално.

9. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    Току що успях да сложа "libra_images_7.2.23_20170223.0000.00_7.0_cn_31857e1473", който е develop-ърски и отново няма детекция на СИМ картите. Май е късата клечка...Ще пробвам и със стабилен, но вече не се надявам.

10. petroff

petroff Потребител

Регистриран:
    23 Март 2016
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    3
    Има развитие! Вече споменах, че имам същия телефон от преди година. Размених СИМ трея от стария на новия и веднага детектна сим картите - и двете. Сложих двете трейчета едно до друго - няма разлика в шейната на дължина и на ширина. Височината не я погледнах, защото вчера подложих доста дебела хартия под СИМ картата и нищо не се случи. Имат разлика в дебелината на пластмасата, която се вижда отстрани на телефона - на по-новия е с 0,5 мм по-дебела. Не би трябвало да е проблем, защото изпъква навън и не влияе на дълбочината на влизане. Егати! Сега, засега всичко е ОК и телефона лети. Може би пластинките вътре са с друго разположение, но нали вчера подложих хартия! Реших, че с новия РОМ може да е било необходимо повече време, но сложа ли пак неговия си СИМ трей картата изчезва. Стария телефон работи перфектно и с двата трея. Остават разменени, иначе няма как. Ще се опитам да си набавя още един... И сега вече ще сложа стабиляга РОМ. А не се ъпдейтна през fastboot, защото искаше още едно разархивиране - бяха два архива един в друг. Пак интересно, но стария го разархивирах само веднъж - папката така си стои от една година, проверих го. Абе луда работа.

Сподели