IBUYGOU

Брикнат RedMi Note WCDMA

Дискусия в 'RedRice (HongMI)/RedMi (MTK)' започната от ivo80, 11 Март 2017.

1. ivo80

ivo80 Потребител

Регистриран:
    11 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте ще съм благодарен на малко помощ относно вече хард брикнатия телефон.
    Накратко ,опитах се чрез TWRP да си инсталирам друг Rom и явно съм попаднал на такъв който сигурно не е бил за моя телефон , при опит да го включа си пишеше андроид и така си стоя цял ден .
    След много търсене в Гугъл попаднах на тази тема How to unbrick RedMi Note WCDMA Enhanced edition! - Redmi Note 3G - Xiaomi MIUI Official Forum
    инсталирах драйверите и цялото флашване със SP Flash Toll мина както е описано в сайта , даже накрая ми написа с големи букви в зелено OK изключих USB кабела и пробвах да включа телефона ,но той изобщо не светна повече ?

2. ivo80

ivo80 Потребител

Регистриран:
    11 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Някой със съвет ?

3. RadoD1mov

RadoD1mov Потребител

Регистриран:
    15 Януари 2017
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    2
    Аз имах същия проблем. Ако телефона е със заключен буутлоадър нищо не помага, освен флаш кабел. Направи си такъв кабел за да вкараш телефона в едл и от там флашваш със ми флаш от пц-то

ivo80 харесва това.
  4. ivo80

ivo80 Потребител

Регистриран:
    11 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Много благодаря , имаш в предвид кабела с бутона ... само не мога да разбера кой ROM точно да ползвам
    Xiaomi MIUI Official Forum

Attached Files:

Последно редактирано: 14 Март 2017
  5. tmladenov

tmladenov Администратор Staff Member Администратор MIUI DEV MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Октомври 2013
    Съобщения:
    699
    Харесвания:
    524
    Твоят модел не е заключен. Няма нужда от кабел. Трябва да се флашне с ми флаш или spflash tool.
    Пробвай с някой стар ром, може и miui 5 да е още, въпроса е да съживи телефона.
    Аз съм правил подобно нещо по една инструкция от 4пда, но беше много отдавна и не помня подробности.
    Иначе телефона ти е Redmi Note 1 WCDMA (MTK), кодовото му име е lcsh92_wet_jb9

Изпратено от MI 2S

ivo80 харесва това.
  6. tmladenov

tmladenov Администратор Staff Member Администратор MIUI DEV MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Октомври 2013
    Съобщения:
    699
    Харесвания:
    524
    ivo80 харесва това.
  7. ivo80

ivo80 Потребител

Регистриран:
    11 Март 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Днес отново пробвах със "SP flash tool" флашването минава без никакъв проблем накрая си изписва ОК и телефона отново не дава никакви признаци на живот (дори и на зарядно не светва) . Със MIFlash въобще не иска да мине в режим edl във таск менъджера телефона се разпознава като "Media Tek USB port (COM3)" , при опит на инсталирам драйверите ми пише че уиндоус смята че драйверите са актуални и не е нужно да се инсталират пак , направих си и кабела с бутона но и с него нищо не се случва .
    Прави ми впечатление ,че като включа телефона в USB порта той постоянно се реконектва ( все едно постоянно го включвам и изключвам ) в таск менъджера забелязвам ,че при това положение си сменя ком порта ? Media Tek USB port COM 3 , 4 , 7 , 9 . Моля помагайте

Последно редактирано: 16 Март 2017

Сподели