IBUYGOU

Проблем с микрофон Redmi 4 Prime

Дискусия в 'RedMi 4 / Pro / X /' започната от dstrashilov, 25 Април 2017.

1. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    от 2 седмици съм собственик на Xiaomi Redmi 4 Prime. Всичко по телефона е много добре и съм доволен (особено от батерията), но има някакъв проблем с микрофона (до колкото разбирам при по старите версии 2-3 се наблюдава същия проблем). При провеждане на разговор по някое време човека отсреща започва да вика "а?", "кво каза", "в тунел ли влезе", "нищо не ти разбирам" и т.н. Чуват ме много слабо, приглушено или все едно съм на другия край на тунел.
    Най-тъпото и грозното в случката, че не мога да разбера кога го прави. Днес примерно имам 7-8 разговора с различна продължителност и само ведъж го направи. Предния ден го направи на 2-3 разговора от 20-тина. Почетох малко за проблема, правя ония номер с камерата да снимамм клип в портрет, но не мога да разбера дали има ефект или не. Със сигурност първите 2-3-4 разговора след клипа с камерата са ОК, но после пак започва да прави номера без значение дали проблема започва от самото начало на разговора или посредата и не мога да хвана кога го прави.
    Прочетох в чужди форуми, че трябва да си рутна телефона и да пипам във файла /etc/audio_platform_info.xml или ако и това не помогнело се пипа във build.prop, но коментарите са малко разнопосочни дали има траен положителен ефект.
    Искам да ви попитам дали знаете трайно решение на проблема, защото телефончето си е много хубаво.
    Ако се наложи да си рутна телефона обаче ще ми трябва малко помощ за процедурата.
    Не зная дали има значение, но телефона е купуван от България.
    Благодаря.

2. milstan

milstan Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    260
    Харесвания:
    40
    Изключи VoLTE в настройките на SIM картата. Провери също дали ROM версията ти е официална.

3. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Супееер. Тази сутрин я изключих тая простутия и за днес не е имало проблеми. Ще тествам още няколко дена и ще пиша за резултат.

4. Bay Yvan

Bay Yvan Потребител

Регистриран:
    27 Януари 2015
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    0
    При мен май не дава резултат :(

5. u_bo

u_bo Потребител

Регистриран:
    4 Юни 2014
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    При моя МТК redmi note 3 въобще няма volte опция?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

6. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    След изключването на въпросната опция нещата рязко се подобриха. Провеждвам разговор напълно нормално, НО първите 2-3 секунди от разговора ме чуват изключително тихо или направо не ме чуват. В общи линии разгорова се провежда така: "ало" -"ало" -"ало", "а да сега вече те чувам", което си е малко дразнещо.
    Може би микрофона е една идея по слаб от на предишния ми телефон. Дали има опция за усилване на микрофона по време на разговор?

7. milstan

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    260
    Харесвания:
    40
    С кой ROM си ?
    Може да се пробват и тези варианти:

8. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Аз съм навит да пипам по файловете, но за рутването ще ми трябва малко помощ как се извършва.

Attached Files:

9. milstan

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    260
    Харесвания:
    40
    Ромът ти е както казваме, "гаражен", така че, първото нещо което трябва да направиш е да го смениш с някой официален или с някой от версиите във форума, и тогава ако пак има проблеми, да се продължава с дискусията.

10. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Изтеглих от официалния сайт последия РОМ и да видим утре как ще е положението. Само не зная с включено или изключено VoLTE да експериментирам :)

Attached Files:

11. milstan

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    260
    Харесвания:
    40
    Задължително изключено VoLTE.

12. u_bo

u_bo Потребител

Регистриран:
    4 Юни 2014
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    В някои ромове няма volte

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

13. milstan

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    260
    Харесвания:
    40
    Където има!

14. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Амиии.... и с този РОМ си продължава проблема. Може би по-малко се наблюдава или вече хората свикнаха :), но си продължава по време на разговор изведнъж да започнат по-тихо да ме чуват. Да ме насочите къде да прочета как да рутна телефона, за да пробвам да пипна ония файлове.

15. dstrashilov

dstrashilov Потребител

Регистриран:
    25 Април 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    След цял ден експерименти и мнооого разговори установих следното. Ако микрофона ми е близо до устата всичко е 6 точки, но мръдна ли го 3-4 см на някъде на секундата започват да ме чуват много тъпо, глухо и т.н. Ако примерно ми трябват и двете ръце и "държа" телефона само с рамо и ухо и микрофона е малко по-изкривен или по-далеко от устата не ме чуват. Държа ли телефона близко няма проблеми с разговорите.
    Та въпроса ми е пипа ли се от някъде чувствителността на микрофона?!

16. Mountebank

Mountebank Потребител

Регистриран:
    25 Декември 2013
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    2
    Шибаното шумоподтискане се задейства...
    И на Микс- а е така и при видео разговори през Скайп и Вайбър ме подлудява.

Изпратено от моят MIX с помощта на Tapatalk

17. vGuidesLabs

vGuidesLabs Потребител

Регистриран:
    14 Март 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Това е доста често срещан проблем, който вероятно не искат да оправят от Xiaomi.

Сподели