Gearbest - MIUIBG

Смяна на ROM чрез fastboot и безкрайно отброяване

Дискусия в 'RedMi 2' започната от ikg82, 2 Май 2017.

1. ikg82

ikg82 Потребител

Регистриран:
    20 Декември 2014
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    2
    Здравейте ,исках да сменя рома на Redmi 2 HM2014811 с последния Global Dev ,но с fastboot имаше едно безкрайно отброяване и дори и след час нищо ,всичко си стоеше непокътнато.

Преди време намерих тема с която успях да го флашна чрез CMD команди ,но вече не работи защото файловете в рома са различни.

Имам Mi4 и Redmi 1S ,но с тях няма ядове ,всичко се флашва както трябва. :)

Има ли решение на проблема защото нищо не намирам?

2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    187
    Харесвания:
    57
    Редми 2 е "особен" телефон. Има няколко версии. Моята например е HM2014813. Уверете се, че не сте опитали да флашнете версия на ром, която не е за Вашия телефон!
    Друга възможност за възникнал проблем е, като слагате нов ром, вижте да не е и по-висока версия Андроид! Ако сменяте ром с Киткат 4.4 на ром с Лолипоп 5.1, ще Ви трябва и съответно TWRP-рековери за Лолипоп. Трябва да го инсталирате предварително върху това за Киткат и едва тогава с него да флашнете новия ром.
    Трета възможност е някое от потребителските приложения и данните, които имате на телефона да пречи на новата инсталация. Ако е така, трябва изтриване на всички потребителски данни - връщане на заводски настройки и едва тогава да се слага нов ром.
    Успех!

3. ikg82

ikg82 Потребител

Регистриран:
    20 Декември 2014
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    2
    Нямам грешка в моделa ,сега съм на Kit Kat и Global Dev е на Kit Kat.
    Започвам да се съмнявам ,че може да е от рековърито ,има някакво набито преди TWRP ако сложа или от фабричното.
    Трябва да намеря как да го махна и чак тогава пак да пробвам.

4. pitbula74

pitbula74 Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2015
    Съобщения:
    71
    Харесвания:
    10
    Пробвай това TWRP.Aз съм със него от доста време и не съм имал проблеми TWRP 3.0.0.0.zip - Google Drive

5. ikg82

ikg82 Потребител

Регистриран:
    20 Декември 2014
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    2
    Като сложа това TWRP интересното е ,че първото пренабитото с едни китайски символи си остава и като се опитвам да флашна с MiFlash пак греда. По-скоро трябва да разбера как се маха и тогава да пробвам. При твоя сигурно си тръгва с това TWRP което ми предлагаш ,а при мен първо е с китайски и след това като му дам с тъча recovery ми отваря TWRP-то.

6. ikg82

ikg82 Потребител

Регистриран:
    20 Декември 2014
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    2
    Ето това ми е след задържане на Power и + бутона.Успях да сложа TWRP 3.0.0.0 ,това пак си е там.

Attached Files:

• 12345.jpg
      12345.jpg
      File size:
      96.9 KB
      Прегледи:
      12
    Последно редактирано: 2 Май 2017
  7. ikg82

ikg82 Потребител

Регистриран:
    20 Декември 2014
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    2
    Оправих се най-накрая! Като разархивирах fastboot rom-а го преименувах само на wt88047 и директно в С:/-то ,флашна се перфектно.
    Изтеглих си и последния MiFlash от тази година. Само не ми остана време да видя тоя китайски boot loader дали се е махнал.

8. jokerrr

jokerrr Потребител

Регистриран:
    25 Октомври 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    телефонът е XIAOMI Redmi 2S/Red Rice 2S 4G FDD LTE MSM8916 Quad Core 2GB RAM 16GB ROM Dual SIM Black, а в самия телефон пише HM 2LTE-CU като си ровя из телефона и ми изкачат разни реклами, например като е заключен и като го отключа и изкачат реклами, направих му wipe data reset пак същото. Някакви идеи как да се оттърва от рекламите.

9. getzov

getzov Потребител

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    66
    Харесвания:
    3
    Смени му host файла, вярвам , че е рутнат -
    https://mega.nz/#!rokQmRhI

10. jokerrr

jokerrr Потребител

Регистриран:
    25 Октомври 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Нямам идея как се сменя host файла, свалих софтуер от официалния сайт качих го на телефона и му дадох да се ъпдейтне от файл, но на 13% ми дава грешка.

Сподели