Gearbest - MIUIBG

Mi3 проблем - не мога да приключа разговор с бутона ,черен екран

Дискусия в 'MI 3' започната от RadostMK, 11 Май 2017.

1. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Здравейте , телефона го имам вече две години и съм много доволна , но от близо месец пимам следния проблем. При провеждане на изходящ разговор , при сваляне на телефона от ухото екрана ми стои черен , при натискане на бутона за захранване , не реагира въобще и не мога да сложа край на разговора .Съответно линията си стои отворена , ако отсрещната страна не прекъснат разговора .Мога да си навъртя сериозна сметка .Другия проблем , предхождащ този е : появи ми се жълто петно горе в левия ъгъл което нараства с времето , но когато искам да си отключа телефона , ми вади съобщение " Моля не закривайте горната част , на екрана " и за да го отключа трябва да натсина комбинация от два бутона .Досадното е , че го прави и когато имам входящо обаждане, не мога да вдигна зелената слушалка , ситуацията е същата.Когато нямах жълто петно вадеше такова съобщение , ако закрия с пръст левата горна част на екрана .Може би проблема идва от жълтото петно.По серизното е това , че не мога да приключвам разговор .Има ли как да го оправя това ? Мислех си , да върна фабричните настройки , но цялата информация и контактите ако не мога да възстановя, въпреки , че съм направила копие в Google.Мисля си ,че това няма да ми помогне .Имаше , нещо за калибриране , обаче не мога да го намеря.Или да не се занимавам въобще и да си купя нов телефона .Варианта да сменям дисплея , не ми се стува много надежден , сервиза трябва да е много добър .На друг телефон съм сменяла дисплей и после нямах wi fi , трябваше втори път да го връщам .Версията на MIUI ми е MIUI 7 by xiaomi.eu 5.12.11 .
    Моля за помощ и съвет от вас !

2. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,238
    Харесвания:
    634
    Здравей,относно първото питане проблема е свързан с Proximity сензора (сензор за близост) това може да се случи при омазан ром, нероботещ сензор или залепено фолио на екрана.Пробвай от инженерното меню калибриране на сензора,смяна на рома,фабрични настройки..
    За второто питане (за съобщението),настройки/заключен екран/избягване на случайна употреба.Изключваш опцията и повече това съобщение няма да го видиш.

3. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    187
    Харесвания:
    57
    Здравейте, има доста възможности за пробване. Даже и преинсталация на нова, по-модерна софтуерна версия на този ром.
    Подозирам, че сама няма да се справите. Моят съвет е: Инсталирайте си приложението Телеграм от Гугъл Маркет-а и заповядайте на чата на този форум (186 души регистрирани до момента): t.me/mibulgaria (може и с десктоп/лаптоп безплатното приложение - има го в мрежата: Telegram: Contact @mibulgaria Там има хора и с вашия модел телефон...
    Иначе, с две думи. Жълтото петно няма да го оправите. Не вярвам то да е причината с проблемите на сензора за близост (до лицето), който Ви прави проблем. Най-чисто е след пълен бекъп, да върнете т.нар. заводски настройки и после да налеете приложенията, които ползвате едно по едно. Не забравяйте да направите бекъп и на всички пароли, които ползвате!
    Успех!

4. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Благодаря Ви !
    Masterping проблема със съобщението мисля , че се оправи .Бърникала съм явно в настройките . Този сензор и аз се рових да го търся, но не го открих. Но промених една настройка в обажданията .Екрана да не ми се изключва по време на разговор.Тествах го , три пъти , няма проблем за сега . Това инженерно меню как се води ? Със смяна на рома , няма да се справя, четох по темата преди това но твърде сложно ми се вижда :)
    Vass с преиснаталацията - правилно , няма да се справя , ще пробвам да изтегля това приложение .А за това , че съм още с тази версия , някъде бях чела , че има някакъв бъг и трябва да си върна фабрични наастройки и нещо друго след това .Преди получавах актуализации на системата всяка седмица или в месеца веднъж , а сега нищо вече година и повече .
    Батерията взе да ми пада много бързо , може би е от някое приложение .Може да пробвам да му върна фабричните настройки За жълтото петно наистина , няма какво да направя , ще карам с него докато не мога да го изтрая и не ми пречи , после нов телефон

5. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Как да си направя бекъп на всички пароли ? Аз си напрвих резервно копие на всичко в гогъл ,в ми облак .Това ли или има друг начин? Ако не си спомням някоя парола , тогава става интересно :)

6. vanko1

vanko1 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2015
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    За инженерното меню, набираш: *#*#6484#*#*
    инфо за телефона: *#*#4636#*#*

7. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Благодаря!

8. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Здравейте ,
    реших да върна фабричните настройки на телефона .До тук добре .Но стигнах вписване в Mi cloud и постоянно ми вади съобщение че Mi clou спря , и не мога да си пусна телефона .Докладвай за грешка и до там връща ме обратно.Какво да правя ?

9. vanko1

vanko1 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2015
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Най-добре е да изтеглиш и инсталираш ми флаш и да флашнеш телефона с опцията флаш ал. Изтегли си MiPhone20160401.exe и го инсталирай на 64 битов уиндолс 7 или 10. Изтегли си последният глобален стабилен фастбут ром за твоят телефон от тук http://en.miui.com/a-234.html
    Разархивираш рома, изключваш телефона, след което задържаш бутоните за намаляне на звука и за включване, за да вкараш телефона в фасбут режим и следваш тази тема точка 3. Инсталиране на MIUI ROM (официални методи). | MIUI България - Official site for Bulgaria

10. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Намерих MiPhone20140509.exe ще ми свърши ли работа ?

11. vanko1

vanko1 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2015
    Съобщения:
    43
    Харесвания:
    0
    Старо е. Изпратих ти на съобщение по нова версия.

12. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Благодаря! Изтеглих я, но ми дава някаква грешка и не мога да я инсталирам.Отказвам се , не мога да се справя с това.Ще си купя нов ,а стария евентуално ще го дам в сервиз .
    Още веднъж благодаря за съдействието !

13. petar ivanov

petar ivanov Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Октомври 2014
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    5
    Ако си от София обърни се към Бешич

14. RadostMK

RadostMK Потребител

Регистриран:
    11 Май 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Благодаря ти petar ivanov ! Близо съм до морето, доста далече.
    Хубав ден !

Сподели