Gearbest - MIUIBG

MIUI OS 9 - Stable

Дискусия в 'Stable MIUI ROM (стабилна версия)' започната от admin, 1 Септември 2017.

1. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    MIUI9BG.png

MIUI OS 9 Stable - стабилна версия Изтегли

Имена на моделите

Инсталиране:За Xiaomi телефони:Инсталирате TWRP recovery през fastboot режим като ползвате командите от кода,инсталирате мултиром
    Код:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.imgTWRP recovery zip
    Относно ромовете със заключен буутлоудър:
    - ако вече имате от устройствата при вас може да пратите заявка за отключване на bootloader-а на този адрес: Apply for unlocking Mi devices
    - след отключване на устройството инсталирате TWRP през fastboot режим като ползвате командите от кода горе
    - инсталирате мултиром

Относно ъпдейта на андроид платформата от 6.0 към 7.0 за Mi5/Pro:
    - инсталирате последната андроид 6.0 версия
    - инсталирате TWRP 3.0.2-3 или ZCX
    - рестартирате в новото TWRP
    - инсталирате актуализация с андроид 7
    - рестартирате /НЕ ИЗТРИВАЙТЕ СИСТЕМНИЯ ДЯЛ ПРЕЗ РЕКАВЪРИТО/ в случай на грешки след зареждане на системата можете да върнете фабрични настройки от-> резервни копия и нулиране.
    - към момента актуализациите от андроид 7 към андроид 7 ще правите само през рекавъри.

За Redmi NoteW инсталиране следвайте тази тема
    this guide за преразпределение на вътрешната памет,в противен случай ще получите bootloop

За Xiaomi MiPAD 1 трябва да се слеят двата системни дяла this guide

Отключете бутлодера отново на Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
    (проверете статуса на бутлодера с команда "fastboot oem device-info" за МТК 'fastboot getvar all')

Последно редактирано: 8 Януари 2018
    vlado харесва това.
  2. deno

deno Потребител

Регистриран:
    29 Юни 2014
    Съобщения:
    42
    Харесвания:
    1
    Не виждам ъпдейт за mi2s. Ще има ли 9-ка за нас?

3. Rdaoslav

Rdaoslav radiboi

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    110
    Харесвания:
    5
    Здравейте!
    Кога ще има ъпдейт за HM4X?
    В смисъл ще има ли ъпдейт на базата на андроид 7.0 за този модел?

4. stanpet

stanpet Потребител

Регистриран:
    16 Декември 2013
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте, описвам флашването на този РОМ за Xioami Mi5c за информация..
    Телефона пристигна с някакъв custom ROM от ****. Сложих му и Global и Developer China, но и двата не стават за нищо-нито BG, нито Play Store, изникващи непрекъсното някакви непонятни съобщения и др. Отключих bootloader-а, сложиж twrp-то, буутнах с него и ми се показа екран с парола, но екрана не реагира на нищо. Оказа се че трябва да влезеш в приложението "Актуализация", оттам в опциите "Рестартирай в Recovery", оттам влизаш в китайското recovery/, ако е на китайски средното меню /wipe data/. Зачиства всичко, включително и предварително преименувания оттук изтеглен stable EU в install.zip. Слез това нормално се стартира twrp-то, като през кабела от компютъра се прехвърля install.zip-а обратно в телефона в единствената папка, която се вижда в recovery mode-а , тя е TWRP.

5. Alex83

Alex83 Потребител

Регистриран:
    26 Април 2016
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Само аз ли не виждан ъпдейт за Redmi Note 2? Кога се очаква да има и за него?

6. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    3
    Redmi 4 pro след ъпдейта гърми галерия,ми клоуда,ми профила и някакъв перформънс

Изпратено от моят Redmi 4 pro с помощта на Tapatalk

7. siebel

siebel Потребител

Регистриран:
    28 Април 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Аз също съм с Redmi 4 Pro и нямам нито един от споменатите от теб проблеми. Инсталирал съм го върху стария Global Stable 8.4.2 без hard reset. Може би при теб нещо се е омазало.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

8. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    3
    Снощи пак го сложих и пак проблеми от рода на това че спря да уплоудва видео в youtoobe,почнаха да ме чуват лошо и много други....Направих ресет ,но му дадох да ми възстанови данните и приложенията,така се омаза,че сутринта го подкарах с ми флаш.Сега съм с 8.5 Глобъл стабилен,за сега няма проблеми.

9. Ivan5

Ivan5 Потребител

Регистриран:
    26 Октомври 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    На redmi note 4 излезе MIUI 9.7.10.19 Developer ROM
    MIUI ROM for Redmi Note 4 - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum
    Това е нещо друго съвсем различно и добро... много по-добро от предното.
    След ROOT инсталиране на някакви индийски (индиански) ROM бози, (свалени от XDA) се наложи да сложа отново MIUI
    Останах приятно очарован независимо че е Developer ROM. След инсталацията отново следваше ROOT и добавка на TWRP.
    Запази се само Mi Unlock status ОТКЛЮЧЕН :)
    Толкова от мен и приятен ден.

10. milstan

milstan Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Септември 2014
    Съобщения:
    305
    Харесвания:
    43
    То хубаво, ама темата няма нищо общо с Глобал, нито с developer !

11. Ivan5

Ivan5 Потребител

Регистриран:
    26 Октомври 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Браво изтрийте поста като не ви харесва!!!!!!!!!!
    То нали има много дискусия по тоя MIUI.

12. hor123

hor123 Потребител

Регистриран:
    17 Септември 2015
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    0
    За redmi pro има 2 рома 8.5.4.0 и 8.5.2.0 .Кой от двата да сложа?

13. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    8
    След Коледно и пред Новогодишно се появи MIUI 9.2.2.0 LHMCNEK 5.0 (xiaomi.eu_multi) за RedMi Note 2 тук
    И за пореден път се оказва, че фабричната Mi Remote v 5.4.2i не работи както трябва (или поне с моя климатик Hitachi) и се налага ръчно деинсталиране и ъпдейтване до Mi Remote 5.4.7 (неясно защото програмата не се самоъпдейтва до последна версия при проверка от самата програма, нито през Google Store, нито ръчно при свален apk, а се налага деинсталиране на системното приложение и замяната му с по-новата налична версия).
    P.S.
    Мога да кажа, че съм приятно изненадан от енергийната консумация - дисплей 4ч. 27м. от 100% до пълен разряд на батерията.

Attached Files:

Последно редактирано: 30 Декември 2017
  14. dedo pop

dedo pop Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    134
    Харесвания:
    70
    В списъка с моделите виждам RedMi 1S, но в линка с ромовете липсва. Къде да търся рома за RedMi 1S, че нещо почна да прави проблеми и се надявам да се поправи с този ром?

15. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Сложих ROM MIUI 9.2.2.0 LHMCNEK 5.0 (xiaomi.eu_multi) за RedMi Note 2. При сканиране с вградената антивирусна програма ми изписва, че имам 10 троянски коне и трябва да се мине на фабрични настройки. Същото съобщение ми го дава и с DEV. Как може да се оправи проблема?

16. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    8
    И при мен е така, съобщението се появява докато сканира, но накрая при резултатите единствената забележка е, че телефона е руутнат и трябва да се върнат фабричните настройки, което ме кара да мисля, че визуализирания текст за подозрителни елементи (Подозрителни елементи: 10 троянски коне), е грешка в разработката на скенера (вероятността да ползваме еднакви приложения е по-малка), при положение, че резултата в края на сканирането е само предупреждението за root.

P.S. с Avast и AVL дефинициите е 10 троянски коне, с Tеncen е 20 троянски коне, което според мен е грешка в разработката и визуализацията: вместо 1 и 2 проблема показва 10 и 20, защото с Tencent засича и AdAway като опасно приложение, което логически ме кара да мисля, че 0-та в края на съобщението е в повече...

Attached Files:

Последно редактирано: 8 Януари 2018
  17. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    8
    Появи се обновление за XiaoMi RedMi Note 2: xiaomi.eu multi HMNote2 V9.2.3.0.LHMCNEK v9-5.0 (961MB), което обаче се оказва доста "недъгаво" и бъгливо:
    1. Липсва превод на голяма част от менютата в System и подменютата, които са на английски език - при 9.2.2.0 всичко беше наред;
    2. Не работи основната добавена функционалност в тази версия на MIUI9 9.2.3.0 - System apps updater - менюто изобщо не се активира при натиск (база за сравнение RedMi 4X);
    3. Не работи менюто: Settings - About phone - System update - може да се активира единствено от иконата на десктопа (Updater) останала от предходните версии, при другите модели на XiaoMi след ъпдейт до 9.2.3.0 версия, тази икона изчезва и се достъпва единствено и само от менюто на Global версиите (база за сравнение RedMi 4X);
    4. Не работи менюто: Settings - Additional Settings - Region - зададено е Полша и не може да се достъпи, менюто автоматично се изключва при натиск;
    5. Не е отстранен бъга от предходната версия при сканиране на сигурността на устройството и визуализиране на 10-20-30 открити проблема, вместо 1-2-3...
    *Още от предната версия 9.2.2.0 има опция да се изключи проверката за Root, която в последствие забелязах и при изключването и не се визуализира, като проблем в сигурността.

За два часа експлоатация това са установените от мен недостатъци, преценете Вие дали си струва обновяването.

*Забележка: Язък, след Factory Reset и чиста инсталация ситуацията е същата, всички забележки са налични и при чиста инсталация след изтриване на cache, dalvik, system, data. Което доказва, че тази версия не е никак читава за RedMi Note 2.

*Забележка 2: на 04.02.2018 е пуснат отново xiaomi.eu multi HMNote2 V9.2.3.0.LHMCNEK v9-5.0, но този път размера на обновлението е 825,5MB - след инсталирането му:
    1. Превода е наличен отново, на всички основни менюта и подменюта (BG);
    2. Липсва изцяло менюто System apps updater, което е основната функционалност в 9.2.3.0 (явно е премахнато);
    3. Работи менюто Настройки - Моето устройство - Версия на MIUI (Settings - About phone - System update);
    4. Работи менюто Настройки - Допълнителни настройки - Езици и въвеждане (Settings - Additional Settings - Region);
    5. 10-20-30 си остава по време на поверка. В края на проверката визуализира коректно.
    Извода е: бъговете са оправени, но основната добавена функционалност в 9.2.3.0 - System apps updater липсва в обновения инсталатор, а в предходния така или иначе не работеше....

От 05.02.2018 вече има и официален OTA RedMi Note 2 Global Version: V9.2.4.0.LHMMIEK (MIUI9) 953MB.

P.S.
    Имам въпрос към администраторите на форума: защо, като обявен официален канал за обновления на MIUI9 sourceforge.net, там не се качват xiaomi.eu multi обновлнения за някои модели телефони, като например: RedMi Note 2 и RedMi Note 3, а обновленията за тях на multi версиите през TWRP, продължават да се публикуват на androidfilehost.com в примера е (HMnote2). Това умишлена дискриминация ли е към по-старите модели? Все пак на някои от нас ни служат вярно, а и все още хардуерните им характеристики не са никак лоши. Преглътнахме, до някъде лъжата за Android 6.0 ready, при промотирането на някои от моделите, при излизането им на пазара.

Attached Files:

Последно редактирано: 5 Февруари 2018
  18. magdanoz4o

magdanoz4o Потребител

Регистриран:
    22 Януари 2014
    Съобщения:
    33
    Харесвания:
    1
    По принцип видях, че има за Redmi Note 3 чрез fast boot ROM глобален стабилн kenzo_global_images_V9.2.4.0.MHOMIEK_20180116.0000.00_6.0_globa
    да разбирам ли, че за Redmi Note 3 и за Redmi Note 3 Pro е един и същи ROM?
    Понеже се чудя дали да не махна EU версията и да сложа глобал стабилната 9-ка.

19. javer86

javer86 Потребител

Регистриран:
    7 Декември 2014
    Съобщения:
    85
    Харесвания:
    5
    Ъпдейта е добър. Нямам забележки за момента с ми6

Сподели