Gearbest - MIUIBG

Смяна на дисплей?

Дискусия в 'RedMi Pro' започната от babata, 12 Ноември 2017.

1. babata

babata Потребител

Регистриран:
    21 Февруари 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Не знаех къде да потърся помощ и затова питам тук.
    Вчера си изпуснах телефона /Xiaomi Redmi pro/ и се счупи стъклото или дисплея в ъгъла. Още докато се ядосвах на себе си на екрана се появи и една черта по вертикала.
    Не зная дори какво трябва да търся. Тъча работи, но доколкото разбрах, трябва да се смени комплект дисплей, тъч и стъкло.
    Ще съм благодарен, ако може да ме посъветвате от къде да купя резервен дисплей и къде мога да го сменят. Сам няма да се справя. От Плевен съм.
    Поздрави
    Димитър

2. hor123

hor123 Потребител

Регистриран:
    17 Септември 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Това го правих миналата седмица в София .Дисплей нов и работата 130лв. ми излезе.

3. babata

babata Потребител

Регистриран:
    21 Февруари 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    А дисплей от къде? От сервиза или от нета? В нета са все "оригинални" китайски, но не знам качество и цветовете как са. А и цената е близка до тази, която казваш, само за дисплей.
    При кой си го сменял, ако може координати.
    Поздрави
    Димитър

4. hor123

hor123 Потребител

Регистриран:
    17 Септември 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Дисплея е от сервиза.никаква разлика със стария.сервиза е в надежда.

5. babata

babata Потребител

Регистриран:
    21 Февруари 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Да споделя печалният си опит. След като в БГ се оказа че няма бял дисплей си купих такъв от ибей. В един, два сервиза ми отказаха, а в други искаха доста пари за смяната. В крайна сметка го смених сам. Дисплеят е много добър като цветове и тъча му работи както трябва, но левия бутон не е толкова чувствителен, а десния въобще не работи. Иначе светят и двата. Сега ще опитам да ми върнат парите чрез диспут в ибей.

6. hor123

hor123 Потребител

Регистриран:
    17 Септември 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Това за бутоните е от сензорите под дисплея не е от дисплея.Като смениха моя дисплей бяха скъсали левия сензор,и не работеше.Поръчах от Китай друг около 4 долара и го смениха.

7. babata

babata Потребител

Регистриран:
    21 Февруари 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Дисплеят който купих е с рамката. Не съм разлепвал и сменял самия дисплей. Просто преместих платките и батерията на новата рамка с дисплей.

Сподели