Настройки на интернет и мултимедийни съобщения

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

the_Jack

Потребител
8 Ноември 2013
421
198
43
Здравейте,
За да имате интернет на вашите телефони трябва да имате настойки за сврзване с мрежата на оператора. Повечете телефони, които се продават имат опция за автоматични настройки, но някои нямат. Ако имате проблеми с интернет проверете в Settings->Mobile networks->APN (Access Point Names) има две настройки General и MMS. Ако ги няма натиснете меню и изберете New APN. Всички не споменати опции оставете по подразбиране!
За Глобул настойките са:
General настойки:
Name - Globul
APN - globul
MCC - 284
MNC - 05
MMS настойки:
Name - Globul MMS
APN - mms.globul.bg
Username - mms
MMSC - http://mmc1.mms.globul.bg:8002

MMS proxy - 192.168.087.011
MMS port - 8004
MCC - 284
MNC - 05
APN type - mms
Скоро ще добавя и останалите настройки.
За Мтел настройките са:
General настойки:

Name - M-Tel
APN - wap-gprs.mtel.bg
MCC - 284
MNC - 01
APN type - default,supl
MMS настойки:
Name -M-Tel MMS
APN - mms-gprs.mtel.bg
Username - mtel
Password - mtel
MMSC -
http://mmsc/
MMS proxy - 10.150.0.33
MMS port - 8080
MCC - 284
MNC - 01

За Виваком настройките са:
General настойки:
Name - VIVACOM INTERNET GPRS
APN - internet.vivacom.bg
Username - VIVACOM
Password - VIVACOM
MCC - 284
MNC - 03
APN type - default
MMS настойки:
Name - VIVACOM MMS GPRS
APN - mms.vivacom.bg
Username - mms
Password - mms
MMSC -
http://mmsc.vivacom.com
MMS proxy - 192.168.123.123
MMS port - 8080
MCC - 284
MNC - 03

APN type - mms

Ако с тези настойки имате проблем проверете на сайта на оператора или в настойките на някой вас познат, който е на същият оператор.
ВАЖНО! В операторските настойки има настойки за proxy препоръчвам ви да не ги добавяте, би трябвало да имате по - добра връзка без тях.

Последно редактирано:
10 Декември 2013
46
25
18
30
Sofia, Bulgaria
За Мтел -> ако някой изпитва затруднения с тези настройки, може да опита следната алтернатива.
Settings->Mobile networks->APN (Access Point Names)/New APN и попълва само следните неща:
- name -> [произволно]
- APN -> inet-gprs.mobiltel.com
Останалите ги оставяте празни , SAVE , и го избирате за активен.

П.С.
the_Jack , вероятно без да искаш си объркал APN-а на Мтел при записа -> по принцип официялният е "inet-gprs.mobiltel.bg" или "wap-gprs.mtel.bg".;)
Полезна тема, 10x. :)

Харесвания: Русинов

the_Jack

Потребител
8 Ноември 2013
421
198
43
За Мтел -> ако някой изпитва затруднения с тези настройки, може да опита следната алтернатива.
Settings->Mobile networks->APN (Access Point Names)/New APN и попълва само следните неща:
- name -> [произволно]
- APN -> inet-gprs.mobiltel.com
Останалите ги оставяте празни , SAVE , и го избирате за активен.

П.С.
the_Jack , вероятно без да искаш си объркал APN-а на Мтел при записа -> по принцип официялният е "inet-gprs.mobiltel.bg" или "wap-gprs.mtel.bg".;)
Полезна тема, 10x. :)
Здравей xchatter,
Благодаря за наблюдателността оправих грешката за мтел. Това, което си написал е вярно за Интернет настройките на мтел останалите настройки също са важни просто те са по подразбиране и не трябва да се променят. Дал съм ги в случай, че има разминаване с тях да се коригират за да работи всичко както трябва. ;)

Харесвания: Emil Filew

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,528
1,297
113
София
www.miui.bg

inkarnasion

Потребител
MIUIBG-VIP
6 Декември 2013
92
31
18
38
Само да спомена че настройките за ММС за Глобул не вършат работа,интернет има но не може да изпращаш ММС,само обикновенни съобщения,да се надяваме че скоро тия мошенници ще си оправят бъкийте,и това е само при тях с карта на друг оператор няма проблем :)

the_Jack

Потребител
8 Ноември 2013
421
198
43
Само да спомена че настройките за ММС за Глобул не вършат работа,интернет има но не може да изпращаш ММС,само обикновенни съобщения,да се надяваме че скоро тия мошенници ще си оправят бъкийте,и това е само при тях с карта на друг оператор няма проблем :)
Знам и при мен е така, но нямам идея как да се оправи.

Харесвания: inkarnasion

inkarnasion

Потребител
MIUIBG-VIP
6 Декември 2013
92
31
18
38
Знам и при мен е така, но нямам идея как да се оправи.
Не искам да разводнявам темата, само да кажа че след големи разправии със служители на Глобул един от уж началниците на техническият им отдел ми каза че "Проблемът не е при нас, купи си истински телефон" Моят отговор няма да го цитирам.......Абе просто Глобул, нямам думи. Все едно, дано някога го оправят този "непроблем"

Харесвания: Thunder81

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,528
1,297
113
София
www.miui.bg
Не искам да разводнявам темата, само да кажа че след големи разправии със служители на Глобул един от уж началниците на техническият им отдел ми каза че "Проблемът не е при нас, купи си истински телефон" Моят отговор няма да го цитирам.......Абе просто Глобул, нямам думи. Все едно, дано някога го оправят този "непроблем"
Ами на това купи си истински телефон, може да му кажеш че слушалката която той ползва идва от същото място и тя е толкова истинска колкото и телефона ти ! Незнам как ги назначават тези служители без грам компетентност !

mimodgr

Потребител
10 Декември 2013
1
2
3
42
Sofia, Bulgaria
Настройките за ммс и интернет на ГЛОБУЛ, които аз ползвам са следните (вече мога да получавам и изпращам ммс, както и да ползвам интернет)

settings->mobile networks->Data enabled->Access Point Names->New APN
първо правя настройките за ммс:
Name - Globul MMS
APN - mms.globul.bg
Proxy: Not set
Port: Not set
Username - mms
Password: Not set
Server: Not set
MMSC - http://mmsc1.mms.globul.bg:8002
MMS proxy - 192.168.087.011
MMS port - 8004
MCC - 284
MNC - 05
Authentication type: None
APN type - mms
APN protocol - IPv4
Bearer - Unspecified

Натискал левия бутон и Save

След това давам NEW APN и въвеждам следните интернет настройки:
Name - Globul
APN - globul
Proxy: Not set
Port: Not set
Username - Not set
Password: Not set
Server: Not set
MMSC - Not set
MMS proxy - Not set
MMS port - Not set
MCC - 284
MNC - 05
Authentication type: None
APN type - default
APN protocol - IPv4
Bearer - Unspecified
ляв бутон -> Save
и рестартирам телефона

Успех!

Настройките са благодарение на s01o и на the_Jack, аз добавих сaмо една буква в MMSC :)

Последно редактирано:
Харесвания: inkarnasion and admin

clansman

Потребител
14 Март 2014
7
0
1
44
София
Здравейте.Не знам дали е от някаква настройка на телефона или е бъг, с hongmi с последната stable версия съм,с интернет на виваком.Но като вляза в google play не мога да тегля приложения през нета на оператора,изписва ми изчакване на wifi.Иначе интернет си имам,както и през wifi си тегля приложения.Трих кешове,мешове,връщах фабрични настройки ,не става и не става.Търсих в настройките да няма някакви ограничения на интернета,и нищо не става.Благодаря ви предварително.

Top Bottom