Настройки на интернет и мултимедийни съобщения

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

the_Jack

Потребител
8 Ноември 2013
421
198
43
Здравейте.Не знам дали е от някаква настройка на телефона или е бъг, с hongmi с последната stable версия съм,с интернет на виваком.Но като вляза в google play не мога да тегля приложения през нета на оператора,изписва ми изчакване на wifi.Иначе интернет си имам,както и през wifi си тегля приложения.Трих кешове,мешове,връщах фабрични настройки ,не става и не става.Търсих в настройките да няма някакви ограничения на интернета,и нищо не става.Благодаря ви предварително.
Отиваш на приложението Download и от menu си настройваш размера на файла, които да можеш да свалям без нужда от WiFi

Харесвания: MilenDonev
23 Декември 2013
6
0
1
Здравейте! Опитвам се да подкарам една 3G карта (на Глобул) на mi2s, но не се получава...
Пробвах настройките от първия пост, както и тези, които mimodgr е публикувал, но не се получава.
Винаги пробвам интернета преди и след рестарт на телефона при промяна на някоя настройка...
Някакви други идеи?
В момента съм с 4.6.20 ...

П.П. След доста голяма игра с настройките се оказа, че проблемът е в картата...

Последно редактирано:

neuhero

Потребител
24 Юли 2014
47
5
8
Здравейте! Опитвам се да подкарам една 3G карта (на Виваком) на ред райс 1с и не ще.:)
Ползвах настройките по-горе и не тръгва .

Krisy

Потребител
24 Август 2014
6
0
1
48
Varna, Bulgaria
Благодарско за настройките за нет!
На някого да му е направило впечатление дали има промяна в скоростта на интернет във версийте на ромовете преди 4.9.5 за MI3 ?
Когато си докарах китайчето , нета си вървеше доста добре с оригиналния ром.След последващите ъпдейти с Dev.Roms обаче, като чели скороста на нета падна.От тази сутрин съм с последния и засега скоростта е горе-доло ок.

Martin Tsanov

Потребител
3 Октомври 2014
5
0
1
39
"
Здравейте,
За да имате интернет на вашите телефони трябва да имате настойки за сврзване с мрежата на оператора. Повечете телефони, които се продават имат опция за автоматични настройки, но някои нямат. Ако имате проблеми с интернет проверете в Settings->Mobile networks->APN (Access Point Names) има две настройки General и MMS. Ако ги няма натиснете меню и изберете New APN. Всички не споменати опции оставете по подразбиране!
За Глобул настойките са:
General настойки:
Name - Globul
APN - globul
MCC - 284
MNC - 05
MMS настойки:
Name - Globul MMS
APN - mms.globul.bg
Username - mms
MMSC - http://mmc1.mms.globul.bg:8002

MMS proxy - 192.168.087.011
MMS port - 8004
MCC - 284
MNC - 05
APN type - mms
Ако с тези настойки имате проблем проверете на сайта на оператора или в настойките на някой вас познат, който е на същият оператор.
ВАЖНО! В операторските настойки има настойки за proxy препоръчвам ви да не ги добавяте, би трябвало да имате по - добра връзка без тях.
"

Здравейте! :)
От 2 дена съм собственик на RedMi Note, и се опитвам да подкарам интернета през мобилния оператор.
В случая- на Globul. Следвам гореописаните стъпки: Settings->Mobile networks->APN (Access Point Names) но стигам дотам и увисвам. :mad: Гореописаните 2 настройки " две настройки General и MMS" ги няма... също така не намирам и т.нар. "Ако ги няма натиснете меню и изберете New APN".
Моля, помагайте! :(
П.С. версията на Android-a e: 4.2.2JDQ39 (ако ще помогна с това :) )

Поздрави, и мерси предврително! :)

sharenmarto

Потребител
3 Декември 2014
1
0
1
37
MMS настойки:
Name - VIVACOM MMS GPRS
APN - mms.vivacom.bg
Username - mms
Password - mms
MMSC -
http://mmsc.vivacom.com
MMS proxy - 192.168.123.123
MMS port - 8080
MCC - 284
MNC - 03

APN type - mms

Ако с тези настойки имате проблем проверете на сайта на оператора или в настойките на някой вас познат, който е на същият оператор.
ВАЖНО! В операторските настойки има настойки за proxy препоръчвам ви да не ги добавяте, би трябвало да имате по - добра връзка без тях.
Страхотно, точно преди малко си въведох настройките за ММС, че някой ми изпрати и така установих, че всъщност ги нямам... Има ли още хора, които изпращат ММСи...

Top Bottom