Who is phone number 447786209730 ???

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

Criss

Потребител
28 Август 2014
89
8
18
48
Напишете заглавието на темата в търсачката на Google и вижте отговорите......

Смартфон Xiaomi Redmi Note 3 Qualcomm. Нов има няма месец откак е излязал на пазара. Закупен преди две седмици.
Наложи ми се да флашвам ROM - два пъти. От China Stable към Giobal Stable и след това обратно. Fastboot. Чиста инсталация на нов ROM. Инсталирам без в телефона да има SD карта и SIM карта. След инсталацията, при начално стартиране не включвам WiFi изобщо, проверявам дали данните са изключени, изключвам телефона и поставям SIM и SD картата. Рестартирам...
Когато се включи тела в инфобара се появява едно съобщение - напомня ми, че SIM картата ми не е регистрирана... Това не ми е първи телефон от тази марка - четвърти е. И до сега гореспоменатото съобщение беше само напомняне... За това сега пропуснах да забележа, че това не е само напомняне и че на този телефон нещата са различни.. Не беше само напомняне!
Съобщаваше ми се, че SIM картата е регистрирана... с изпратен SMS!!!
Е в началото този момент съм го пропуснал просто защото не съм очаквал,че това може да се случи.
Отварям си справките към мобилните оператори (слагал съм карти и на втори мобилен оператор).
Още след поставянето на SIM картата в чисто новия току що получен телефон още след първонячалното включване, той изпраща SMS на господаря си на горепосочения номер...без да ме попита изобщо за това. SMS-ът след последната инсталация на China Stable fastboot след поставянe на SIM картата се оказа...шести SMS изпратен към този номер...!!!
Да оставим настрана финансовия въпрос.
Вероятно някъде в лицензиозното споразумение на производителя, което си е чисто "словоблудство", пълно с хиляди ненужни и описани по неразбираем начин за нормалния потребител неща са си "присвоили" правото да разполагат с телефона ми без да ме информират.
Вероятно зад гръмко прокламираната загриженост и за моята "сигурност" са си присвоили и много други права...
Заключиха bootloadre-a от "голяма загриженост" за моята и Вашата сигурност и упорито прокламират мерките който вземат за да реализират тази своя "загриженост". Правят се всевъзможни спънки на потребителите, пожелали и заявили желание за отключване... Защо ли? Дали наистина е заради нашата сигурност или мотивите са съвсем други. Аз вече съм убеден за какво иде реч. А Вие???
Днес ще спра до тук. Без коментар...

Харесвания: Yav

Thunder81

Потребител
4 Декември 2013
109
31
28
То си е за коментар. И на мен ми се е случвало да си комуникирам с този номер. Дори са ми звънели, ама нищо не се чуваше от другата страна. Смс-та също съм им изпращал без да разбера. Относно загриженоста за сигурноста ни няма да коментирам, защото то се знае, че такава просто не съществува. Всичко е един голям цирк, за да приспат съзнанието ни.

krasio_79bs

Потребител
8 Март 2016
59
6
8
40
Top Bottom