MIUIBG SpeedUP MOD

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

helloansuman

MIUI DEV
MIUI DEV
5 Март 2014
8
13
3
32
Rourkela
4someonehelp.blogspot.in
Go to Downloads app and Then go to its Setting then Make Limit to Unlimited. You will not get that waiting for WIFI problem.

Току-що го направих. Резултатът е същия странен проблем с WiFi. Прикачвам снимка. Може би е само пр мен, може и да е незабелязан бъг. WiFi работи, но при опит да инсталирам нещо от маркета, казва, че изчаква WiFi и не продължава. В същото време зарежда страници, вайбър, мейли и т.н. Този проблем го нямах, преди да сложа мода.
Втори, отново повтарящ се проблем. Опитвам се да включа самолетен режим от превключвателите. Става, но иконата "Самолет" не се осветява, а иконите за WiFi и Данни си остават осветени, все еднонищо не съм направил. Отново не съм имал този проблем преди мода.
Тези два проблема ми се получават вече за 5-ти път.
View attachment 406

P.S. След деинсталиране на мода, проблемът със самолетния режим го няма, но пък спира да се връзва с познати WiFi мрежи. Получава си IP адрес до безкрай...И остава само варианта преинсталация. За последните 3-4 дни съм направил 6 преинсталации.
Незнам какво ми се е прецакало. Някакви идеи и как да го оправя ?

Харесвания: Стоян Колев
1 Февруари 2014
30
2
8
22
Sofia, Bulgaria
Проблемът ми е абсолютно същият като при viachy, след избирането на .zip - дава "installation aborted",
с бг версията на този ром - TD-SCDMA - Stable 5.0 Multilang. Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен.

helloansuman

MIUI DEV
MIUI DEV
5 Март 2014
8
13
3
32
Rourkela
4someonehelp.blogspot.in
Проблемът ми е абсолютно същият като при viachy, след избирането на .zip - дава "installation aborted",
с бг версията на този ром - TD-SCDMA - Stable 5.0 Multilang. Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен.
Can write here the total Error you are getting during install of the mod?

toinspire

Потребител
1 Януари 2014
14
2
3
Днес реших да пробвам този MOD на J4T 1/4 (MIUI 4.3.15). Инсталация ок без проблеми, ускорение на системата - осезаемо (доста ме зарадва това), засилих се да изпробвам разни нещица но се наложи да звънна и тогава настана страшно. Явно не може да управлява две сим карти и съответно две различни мрежи, опит за обаждане през контакти беше невъзможен, а от историята нямаше шанс за избор на оператор. Репорта само го погледнах за авторитет, но не бих могъл да разбера от него къде е проблема. Примирих се и тръгнах да махам MOD-а. Отново всичко мина ок, но проблема си стоеше (междувременно всичко е с чистене на кеш и далвик). Baseband-a стоеше като Unknown - мрежата зле, обаждания с трудности. Сложих отделен Baseband - обажданията останаха прецакани. Сложих друг MOD - същото. Накрая инсталация на последна изтеглена версия (4.3.5) с чистене на кеш и далвик, и ето го вече работещ като преди. Интересното е, че сега в информацията за телефона казва че е с 1.25 ram :)
Искам да разбера защо се получава така и ако е въпрос на доуправяне на MOD-a дали може да бъде сторено?

Последно редактирано:

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,530
1,299
113
София
www.miui.bg
Днес реших да пробвам този MOD на J4T 1/4 (MIUI 4.3.15). Инсталация ок без проблеми, ускорение на системата - осезаемо (доста ме зарадва това), засилих се да изпробвам разни нещица но се наложи да звънна и тогава настана страшно. Явно не може да управлява две сим карти и съответно две различни мрежи, опит за обаждане през контакти беше невъзможен, а от историята нямаше шанс за избор на оператор. Репорта само го погледнах за авторитет, но не бих могъл да разбера от него къде е проблема. Примирих се и тръгнах да махам MOD-а. Отново всичко мина ок, но проблема си стоеше (междувременно всичко е с чистене на кеш и далвик). Baseband-a стоеше като Unknown - мрежата зле, обаждания с трудности. Сложих отделен Baseband - обажданията останаха прецакани. Сложих друг MOD - същото. Накрая инсталация на последна изтеглена версия (4.3.5) с чистене на кеш и далвик, и ето го вече работещ като преди. Интересното е, че сега в информацията за телефона казва че е с 1.25 ram :)
Искам да разбера защо се получава така и ако е въпрос на доуправяне на MOD-a дали може да бъде сторено?
Какъв е телефона? Пишеш че си сложил отделен baseband?

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,530
1,299
113
София
www.miui.bg
Телефона е Jiayu G4T Standart или Basic (нямам идея кое от двете) 1g/4g - QCore 1.5GHz. с две sim и ето този ROM http://en.miui.com/thread-10317-1-1.html, както и различните експериментални добавки - все насочени от там.
Ето от там ти идва проблема. Първо не е наш ром-а , второ ти си слагал други добавки. Ние сме тества ли с нашия ром нещатата и вървят гладко както и другите потребители са казали. Също така тези експериментални добавки 100% вредят на ром-а. Така че проблема не е в мода :)

Поздрави
Соня Желева

toinspire

Потребител
1 Януари 2014
14
2
3
Всъщност пробвано ли е на dualsim въобще?
Не ми пречи да го пробвам на чиста инсталация, като имам повечко свободно време, стига наистина да може да се впише в моя ROM?

Харесвания: admin

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,530
1,299
113
София
www.miui.bg
Всъщност пробвано ли е на dualsim въобще?
Не ми пречи да го пробвам на чиста инсталация, като имам повечко свободно време, стига наистина да може да се впише в моя ROM?
Тества но е на над 50 различни телефона включително и dualsim като: RedMi, Lenovo, DooGee, Samsung ZTE и други.
Соня

admin

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUIBG-VIP
27 Септември 2013
1,530
1,299
113
София
www.miui.bg
Харесвания: viachy

kyosev

Потребител
7 Декември 2013
332
57
28
47
а на моя въпрос може ли отговор? :)
Виж тази тема в раздела за Hong Mi:
http://miui.bg/community/threads/580/
TWRP и ROOT RedMi/Hongmi/Redrice
След като флашнах през CWM до в.13, рекавърито се смени на 3е - оригиналното, но ми трябваше рут и затова през 3е качих TWRP. След като имаш TWRP можеш да си сложиш какво искаш зип - аз рут, а ти си сложи мода, за който питаш.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Последно редактирано:
Харесвания: viachy

viachy

Потребител
9 Декември 2013
80
13
8
36
След 2 дена нерви, пищене тук във форума, и доста тъпо недоглеждане в упътването най-накрая успях да сложа TWRP и Root, --> благодарение на няколко админа и още няколко потребителя (благодаря ви за съветите и помощта!!!) ...и така - сложих мод-чето... и резултата не е добър при моят Ориз... Wifi не работи, самолетния режим също (не че него го ползвам де..). Добре че бях направил бекъп и сега всичко си е наред.. телефона си цикли но поне работи cr1

neverboy

Потребител
28 Ноември 2013
149
32
28
43
След 2 дена нерви, пищене тук във форума, и доста тъпо недоглеждане в упътването най-накрая успях да сложа TWRP и Root, --> благодарение на няколко админа и още няколко потребителя (благодаря ви за съветите и помощта!!!) ...и така - сложих мод-чето... и резултата не е добър при моят Ориз... Wifi не работи, самолетния режим също (не че него го ползвам де..). Добре че бях направил бекъп и сега всичко си е наред.. телефона си цикли но поне работи cr1
При мен се получи същото. Имахме предположение, че е заради сингапурския ROM, който ползвах, но и с в. 13 не е добре при мен.

Sent from my 2013023 using Tapatalk

paskoff

Потребител
22 Декември 2013
107
21
18
39
Бургас
И сега какво? Излиза че не работи със stable 13, така ли? Скоро си рутнах телефона и ми се искаше да го пробвам това модулче, така че ако някой друг го е пробвал, моля да сподели!

EDIT: Такааа! Реших да го пробвам все пак и резултатът е следния: осезаемо по - бърз телефон, просто супер. Обаче, както споменаха колегите по - горе, самолетен режим не работи, също така GPS не се включва, а след премахване на мода и рестарт, телефона остана с включен самолетен режим:eek:, който пък не искаше да се изключи. Освен това започна да лагва нечовешки и се наложи едно чисто инсталиране на РОМ-а и така. Моят извод е, че МОД-а не работи със stable v. 13, та ако някой се чуди, по - добре да не го пробва.

Последно редактирано:
Top Bottom